PODZIEL SIĘ

Bankowy leasing nieruchomości jest stosunkowo nowym produktem finansowym. Budzi on jednak spore zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Przy jego pomocy możemy szybko, tanio i bezpiecznie powiększyć swój majątek lub uwolnić środki finansowe na długi czas.

W ramach leasingu możliwe jest finansowanie budynków mających uregulowany tytuł własności, bez obciążeń na hipotece, zabudowanych, zagospodarowanych, które nie są zabytkami ani mieszkaniami. Zwróciwszy uwagę na powyższe przedmiotem takiego leasingu np. w PKO leasing mogą być: obiekty biurowe, obiekty handlowe, magazyny, centra handlowe i dystrybucyjne, obiekty pod lekką produkcję oraz parkingi.
W niektórych przypadkach możliwy jest także leasing zwrotny.

Z leasingu nieruchomości płyną wielkie korzyści. Podstawową zaletą tego rodzaju inwestycji jest powiększenie płynności finansowej, szczególnie w przypadku leasingu zwrotnego. Nadto kiedy bierzemy nieruchomość w leasingu operacyjnym, możemy doliczyć nieruchomość leasingowaną w majątek spółki. Z tego powodu koszty uzyskania przychodu są zdecydowanie niższe, a zatem podstawa do opodatkowania jest także o wiele niższa. Osoby korzystające z usługi leasingowej mogą spłacać raty z bieżących przychodów przedsiębiorstwa i mają prawo do zastosowania rat sezonowych. Powinno się pamiętać, że banki proponują leasing w różnych walutach. Na przykład PKO Leasing oferuje leasing w PLN, EUR i USD. Pobór leasingu w innej walucie jest dość ryzykowny w obecnych czasach, jednak niewątpliwie można na nim wiele zyskać. Jest jednak jeden warunek jeśli chodzi o leasing, praktycznie każdy bank wymaga wkładu własnego. W przypadku PKO Leasingu jest wymagane jest 20% wartości towaru leasingowego.

Bankowy leasing nieruchomości ma naprawdę wiele atutów. Jeśli nie mamy wystarczającej gotówki, a chcemy powiększyć majątek firmy np. o biurowiec, warto pomyśleć o tego rodzaju usłudze. Możemy mieć w posiadaniu budynek bez miliona na koncie.

Źródło: Na czym polega leasing zwrotny? – klaudia