PODZIEL SIĘ

Atuty leasingu operacyjnego

Na rynku finansowym istnieje kila typów leasingu. Najbardziej znanym jest leasing finansowy i operacyjny. Dlaczego leasing operacyjny jest lepszy odnajdziecie poniżej. Zdecydowanie większa ilość osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą uważa leasing operacyjny za zdecydowanie lepszy.

Oczywiste jest jednak to, że na każdą sprawę trzeba spojrzeć indywidualnie, przez to jest mały odsetek firm, które wybierają leasing finansowy. Powracając do leasingu operacyjnego, jego atutem jest to, że przedmiot leasingu może być wliczony do całego majątku klienta. A zatem wszystkie opłaty leasingowanie, są kosztem uzyskania przychodu.

Na dodatek do kosztów uzyskanych przychodów, można doliczyć ubezpieczenie, które przeważnie dostajemy w pakiecie leasingowym np. auta. Bardzo istotne jest jednak to, żeby ubezpieczenie takie nie przekraczało 20 tys. EUR. Nadto we własnej działalności gospodarczej wszelkie koszty związanie z korzystaniem z np. auta można również dodać w koszty uzyskania przychodu.

Jedyną złą stroną leasingu operacyjnego jest jednak to, że nie ma możliwości odliczenia VAT, który zawiera cena sprzedaży, produktu leasingowanego. Nie licząc leasingu finansowego i operacyjnego, coraz bardziej znany wśród przedsiębiorców staje się także leasing pracowniczy. Jest to nic innego jak wynajem pracowników od innych przedsiębiorstw organizacji, czyli agencji pracy tymczasowej.

Przedsiębiorstwa z tego tytułu mają same plusy. W taki sposób często działają markety. Wynajmują pracowników, zdejmując z siebie obowiązek świadczeń socjalny, szkoleń BHP itp., zyskując dobrego i rzetelnego pracownika, któremu zazwyczaj płaci tylko i wyłącznie za wykonaną pracę.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: Doradca finansowy

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl