PODZIEL SIĘ

Leasing to nowoczesna forma finansowania przedsięwzięcia, która nie wymaga ogromnych wkładów własnych. Jest to szansa na zdobycie nowych technologii bez obowiązku zaciągania kredytów czy pożyczek.

Duże korzyści płynące z leasingu sprawiają, że jest to najlepsza droga do powiększania swoich zysków i stabilizacji swojej pozycji na rynku.

Obecnie form leasingu jest niezwykle wiele. Coraz częściej właściciele firm korzystają z leasingu maszyn, nieruchomości czy też leasingu konsumenckiego.
Leasing konsumencki jest związany z niczym innym jak autem. Za granicą tego rodzaju leasing jest powszechny, w naszym państwie dopiero tego rodzaju działalność rozwija się. Leasing konsumencki, który działa tak samo jak leasing maszyn, opiera się niejako na dzierżawie samochodów od wyspecjalizowanych w tej formie firm. Teraz taki system nabywania pojazdów jest popularny wśród przedsiębiorców przez duże korzyści podatkowych. Być może dojdzie do tego, że prywatne osoby również będą zainteresowane tego typu leasingiem.

Leasing nieruchomości związany jest z nieruchomościami. Aktualnie w leasing wziąć można: nieruchomości biurowe, budynki halowe, budynki usługowe, budynki i hale magazynowe i centra logistyczne, budynki użyteczności publicznych, infrastrukturalne i przemysłowe oraz lokale użytkowe z przeznaczeniem na np. wynajem czy kancelarie. Firmy leasingowe oferują niesamowicie dogodne warunki. Proponują bardzo długi okres leasingu, stałą lub zmienną stopę procentową a także ustalają cenę odkupu po czasie leasingu. Umowę leasingową jest znacznie łatwiej podpisać od umowy kredytowej.

Leasing jest wynalazkiem na miarę naszych czasów. Nie każdy ma odpowiednią zdolność kredytową, aby stać go było na kredyt czy też pożyczkę. Naprzeciw takiemu klientowi wychodzi leasing, który jest prostszy i zazwyczaj tańszy, gdyż wszelkie koszta możemy wliczyć w koszty uzyskana przychodu, a w takiej sytuacji podstawa do opodatkowania jest znacznie mniejsza.

O Autorze

Strona poświęcona jest spółki osobowej jawnej. Ich dokładnej charakterystyce, specyfikacjom prawnym regulującym prowadzenie spółki osobowej jawnej. Witryna prezentuje również praktyczne rady i wskazówki dla wszystkich interesujących się tą formą działalności gospodarczej.

Źródło: Jakie korzyści płyną z leasingu? – mt01234