PODZIEL SIĘ

Kredyt inwestycyjny dla firm skierowany jest dla firm. Służy on opłaceniu inwestycji powiązanych z kupnem środków trwałych, niezbędnych lub pomocnych w rozwoju i modernizacji podmiotu gospodarczego.

Żeby dostać kredyt inwestycyjny konieczna jest zdolność kredytowa przedsiębiorcy i ocena inwestycji, które ma być finansowane. Obowiązkiem jest to, aby finansowana inwestycja przynosiła zyski niezbędne do spłaty kapitału i odsetek. Stopień zabezpieczeń zależy od oceny przedsięwzięcia. Zazwyczaj jest to hipoteka na środki trwałe będące w firmie. Mogą być to także gwarancje i poręczenia. Kredyt taki najciężej jest dostać firmom młodym, które dopiero rozpoczynają działalność.
Na koszt kredytu składają się prowizja i odsetki. Prowizja pobierana jest zgodnie ze stawką ustaloną w taryfie opłat i prowizji. Biorąc pod uwagę odsetki, kalkulowane są one w oparciu o oprocentowanie zmienne. Obecnie oprocentowanie kredytu inwestycyjnego jest w większości banków bardzo korzystne, ponieważ banki narzucają dość niskie marże.

Podstawą do uzyskania kredytu jest dobry i mało ryzykowny projekt, który przez bank może być sfinansowany w 100% lub też wymagany może być wkład własny. Jest to uzależnione od kondycji finansowej przedsiębiorcy oraz oceny przedsięwzięcia, dokonanej na podstawie projektu.
Uzyskany kredyt wypłacany jest w transzach. Nadto przez cały czas bank sprawdza wykorzystanie pieniędzy, które jest szczegółowo określone w umowie.

Przy wyborze konkretnego banku należy kierować się przede wszystkim korzystnymi warunkami przyznania kredytu inwestycyjnego. Trzeba również zwrócić uwagę w jakich sytuacjach bank może odstąpić od kredytu i czy z jego wcześniejszą spłatą wiążą się dodatkowe opłaty.

O Autorze

Strona poświęcona jest spółki osobowej jawnej. Ich dokładnej charakterystyce, specyfikacjom prawnym regulującym prowadzenie spółki osobowej jawnej. Witryna prezentuje również praktyczne rady i wskazówki dla wszystkich interesujących się tą formą działalności gospodarczej.

Źródło: Atrakcyjne oprocentowanie kredytu inwestycyjnego dla firm! – mt01234

3 KOMENTARZE

  1. Wszystko ok, tylko jakoś nikt nie mówi o tym, że banki chcą zanim pożyczą kasę albo zastawu hipoteki albo poręczenia innej firmy, która w razie co spłaci pożyczkę. Bez tego na 80% wniosek kredytowy zostanie odrzucony. A młode firmy ani nie mają majątku w nieruchomościach, ani też nie skuszą nikogo, by im poręczył kredyt. W dodatku same maja na głowie już kilka pożyczek.

  2. Trzeba dobrze rozejrzeć się, jak zawsze, w ofertach banków i funduszy. Są takie, które pożyczą na 80 procent wartości inwestycji i takie które pożyczą na 100%. Są takie, które chcą byś spłacił kredyt w ciągu 5 lat, inne rozłożą go na lat 20. jedne dadzą kasę tylko w złotówkach, inne nawet w japońskich jenach, dzięki czemu można oszczędzić na spreadach.

  3. Jeśli ma się coś ciekawego do zaproponowania, to lepiej zwrócić się po pomoc do jakiegoś funduszu capital venture niż finansować go z kredytu bankowego. Bank na każdym etapie będzie się wtrącał i stawiał warunki, w funduszu warunki stawia się tylko na początku, a potem dopinguje się do realizacji projektu inwestycyjnego, przy czym zawsze można liczyć na pomoc członków funduszu. Bank tylko wymaga, pomocy żadnej nie daje.