PODZIEL SIĘ

Kredyty ratalne

Autorem artykułu jest Katarzyna Bieńkowska

Najtańszm sposobem sfinansowania zakupu sprzętu AGD jest gotówka. Co zrobić jednak, gdy nie dysponujemy wystarczającym zasobem finansowym? Pozostaje nam wówczas kredyt ratalny. 

W dzisiejszych czasach każdy z nas bardzo szybko może spełnić swoje finansowe marzenia.  Jeżeli nie chcemy lub jeśli nie możemy odkładać gotówki na sfinansowanie swoich zakupów, to kredyty ratalne są bardzo prostym i niedrogim rozwiązaniem.

Wystarczy tylko posiadać stałe zatrudnienie i mieć czystą historię kredytową aby móc skorzystać z oferty zakupów na raty. Wszystkie formalności ograniczone są do minimum, w zasadzie nie musimy nawet udawać się do banku – w sklepach oferujących takie zakupy są specjalne stoiska kredytowe.

Kredyt ratalny może być dostępny w dwóch formach:

– odrębna umowa o kredyt, podpisywana każdorazowo podczas zakupu;
– jako kredyt w karcie kredytowej w ramach limitu karty kredytowej.

Niewątpliwy plusem kredytów ratalnych jest to, że formalności kredytowe załatwimy nawet w ciągu jednego dnia oraz duża szansa na uzyskania kredytu w ramach „raty 0%”.  Zwłaszcza, jeżeli będziemy mieli szczęście trafić na niewymagane ubezpieczenie i niskę prowizję. 

Kredyty ratalne bardzo często promowane są jako całkowicie darmowe, nie jest to do końca prawdą. Jeżeli nawet na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że raty są bardzo niskie i bank nie pobiera żadnych prowizji to i tak wszystkie te koszty wliczone są w ceny kupowanych produktów.

Musimy również zorientować się czy jest wymagane wykupienie ubezpieczenia. Często jest to produkt skonstruowany tak misternie, że w razie konieczności.. będzie cieżko z niego skorzystać!   Jednocześnie jego wykupienie podraża koszta kredytu.

Mimo tego kredyty ratalne naprawdę mogą być opłacalne, wystarczy tylko wybierać jak najmniejszą liczbę rat i nie zawierać żadnych dodatkowych umów na atrakcyjny kredyt gotówkowy czy też na kartę kredytową.

Investpuls.pl – wyszukaj korzystny kredyt gotówkowy – porównywarka kredytów.

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl