PODZIEL SIĘ

Co to jest zdolnosc kredytowa i na czym polega jej obliczanie?

Autorem artykułu jest pshemec

Zdolność kredytowa jest pojęciem określonym w prawie. Definiuje się ją jako zdolność do spłaty kredytu wraz z jego odsetkami w terminach określonych w umowie.

Ustalając zdolność kredytową bank bierze pod uwagę przede wszystkim nasze regularne dochody wynikające czy to z umowy o pracę, czy też z umowy o dzieło. Niektóre banki, rozumiejąc zmiany zachodzące w lawinowym tempie na rynku pracy, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego, postanowiły brać pod uwagę również dochody z nietypowych umów o zatrudnienie.

Są to przede wszystkim: umowa o dzieło lub umowa zlecenie, co stanowi znaczne ułatwienie w szczególności dla młodych ludzi , ponieważ jest to dla nich nierzadko jedyny dostępny sposób zatrudnienia. Oprócz dochodu przy obliczaniu zdolności kredytowej, brane są pod uwagę comiesięczne wydatki na utrzymanie, rachunki, wydatki na utrzymanie dzieci oraz inne zobowiązanie finansowe, czyli zaciągnięte w innych bankach lub instytucjach finansowych kredyty i pożyczki.

Musimy się także liczyć z tym, że nasze dotychczasowe kontakty z bankami i innymi tego typu instytucjami zostaną dokładnie przebadane w celu ustalenia naszej rzetelności i uczciwości. Dzięki informacjom przechowywanym przez takie instytucje jak Biuro Informacji Kredytowej, banki są w stanie dowiedzieć się czy dotychczas uczciwie i terminowo spłacaliśmy nasze zobowiązania wynikające z kredytów, lokat bankowych, debetów na kartach kredytowych czy wreszcie zakupów ratalnych.

Bank bierze tez pod uwagę dochody naszego współmałżonka lub partnera. W chwili obecnej istnieje możliwość starania się o kredyt lub pożyczkę wspólnie z partnerem z nieformalnego związku, co znacznie ułatwia sytuację ludziom młodym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na małżeństwo.

Lokaty bankowe, kredyty hipoteczne, pożczyki chwilówki – sprzedaż i redagowanie tekstów SEO dla branży finansowej

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl