PODZIEL SIĘ

Banki potrafią pewnymi chwytami marketingowymi zmusić klienta do nieefektywnych działań. Czego trzeba się koniecznie wystrzegać? Artykuł dotyczy najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakładania lokat. Zachęcam do lektury.

Dlaczego Nie Czytasz Regulaminów Prezentowanych Przez Bank?

Dużym zagrożeniem jest brak czytania regulaminów. Każdy kojarzy kwestię drobnego druczku. Nie każdy jednak dba o zabezpieczenie przed nim ufając z góry takim instytucjom jak bank. Wskażemy teraz najpopularniejsze błędy popełniane przez klientów banków.

Odnowienie Lokaty Może Być Ciosem W Budżet

Na pewno w większości przypadków zakładasz lokaty bankowe przez internet, wcześniej sprawdzasz ranking lokat, by upewnić się o sensowności rozwiązania. Wszystko dobrze do momentu, gdy czekasz na okres odnowienia lokaty promocyjnej. Jeżeli ustawiłeś, że platforma ma automatycznie przedłużać zobowiązanie banku wobec ciebie narażasz się na prosty trik. Bank zmniejsza bowiem oprocentowanie lokat i daje ci zupełnie inną wartość. Możesz być nawet tego nieświadomy, ponieważ różnice jednego procenta w skali pewnego okresu są niezauważalne. Instytucja finansowa jednak zarabia krocie na twoich potknięciach. Poza tym lokata bankowa zakładana przez sieć może otrzymać oprocentowanie promocyjne pod warunkiem założenia wysoko płatnego rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego. Nigdy nie daj się nabrać na taką zależność, ponieważ lepszym rozwiązaniem jest posiadanie całkowicie darmowego rachunku, a zakładanie z niego lokaty w innych jednostkach, stosunkowo efektywniejszych.

Uzależnienie Na Podstawie Często Nieefektywnych Instrumentów

Banki chcą uzależniać klienta. Uważaj też na zbyt długi okres zakładania lokaty, ponieważ po wdrożonych zmianach w kwestiach rozliczeń podatkowych zerwanie produktu wiąże się z utratą odsetek. Bacznie obserwuj wynalazki tj. lokaty strukturyzowane, czy progresywne, które mogą zamrozić kapitał na wiele lat i nie dać właściwie nic w zamian zasłaniając się podejmowaniem ryzyka na rynku kapitałowym.

Uważaj Na Siebie I Podejmij Walkę O Zysk

Uwaga przy zakładaniu, przedłużaniu i likwidowaniu lokat jest wskazana u wszystkich klientów, ponieważ narażasz się przez zaniedbanie na stratę Twojego zysku, który uczciwie ci się należy. Banki mają pewne wytyczne mające na celu generowanie oszczędności. Nie dziwi więc ich walka formalna z odbiorcami produktów bankowych. Inteligentni ludzie zawsze zarobią swoje, a zbyt pochopnie podchodzący do sprawy oszczędności jak zwykle stracą. Walka toczy się o każdy grosz. Przykro czasami to mówić, ale instytucje nowoczesne mające służyć społeczeństwu w wielu przypadkach ograniczają jego prawdziwy potencjał. Pilnuj swoich interesów, a żadna lokata nie zagrozi ci większą stratą.

Źródło: Na co trzeba uważać podczas zakładania lokaty bankowej? – abtarasew