PODZIEL SIĘ

Czym jest kredyt obrotowy dla firm?

Niemal wszystkim przedsiębiorstwom na początku działalności, potrzebna jest gotówka, aby utrzymać płynność finansową. Nie wszystkie banki jednak chętnie udzielają pożyczek nowo powstałym przedsiębiorstwom.

Kredyt odnawialny dla firm jest niezaprzeczalnie jedną z najpowszechniejszych form kredytu obrotowego udzielanego na finansowanie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ważną cechą kredytu obrotowego niewątpliwie jest możliwość przekroczenia na nim salda do ustalonej wcześniej kwoty w umowie.

Jest to niesamowicie wygodna i dogodna opcja dla firm, które mają problem z krótkotrwałymi problemami finansowymi. W kredycie odnawialnym w rachunku bieżącym danego klienta, maksymalna granica zadłużenia nie może być większa od średniego stanu środków własnych na koncie w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Warto również pamiętać, że oddawać kredyt możemy co miesiąc lub kwartalnie. Nadto spłata odbywa się z konta kredytobiorcy, co daje możliwość ponownego pobrania zobowiązania. Dodatkowo należy wiedzieć, że okres spłaty tego rodzaju kredytu dla firm nie może być większy niż 12 miesięcy od zawarcia umowy kredytowej. Kredyt dla firm na koncie bieżącym jest pomocą dla właścicieli firm w utrzymaniu przedsiębiorstw w dobrej kondycji firmowej.

Takie kredyty dla firm dają możliwość utrzymania płynności finansowej w przedsiębiorstwie co niewątpliwie jest kluczem do sukcesu. Płynności finansowa niezaprzeczalnie daje przedsiębiorstwom stabilną pozycję na rynku oraz wiarygodność.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: Doradca finansowy

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl