PODZIEL SIĘ

W jaki sposób zmniejszyć miesięczne koszty prowadzenia własnego biznesu? Przed takim dylematem staje wielu przedsiębiorców. Jednak są sposoby na to, by ograniczyć ilość pieniędzy wydawanych zupełnie niepotrzebnie. Prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów na firmową oszczędność.

Kontroluj Koszty Druku I Urządzeń Biurowych
Zastanawiałeś się kiedyś, ile miesięcznie kosztuje Cię drukowanie dokumentów i materiałów dla Twojej firmy? Jeśli nie, najwyższy czas, by to zrobić. Strategia firm produkujących drukarki jest taka, że największa część ich zysków to wydane przez Ciebie pieniądze na materiały eksploatacyjne – tusze i tonery. Może warto poszukać tańszych zamienników?

Oszczędnie Korzystaj Z Samochodu
Podróże na dłuższe dystanse obecnie są dużo bardziej opłacalne, gdy przesiądziesz się z samochodu do pociągu lub nawet samolotu. Ponadto, jeśli korzystasz z samochodu codziennie i intensywnie, rozważ zamontowanie instalacji LPG. Korzystnym pomysłem może okazać się także leasing samochodu. Po prostu musisz wszystko przeliczyć.

Tanie Konto Firmowe
Kluczową sprawą, szczególnie dla małej firmy, są produkty bankowe, z których korzysta. Tanie konto firmowe, czyli takie, które jest dobrze dostosowane do potrzeb firmy, można wybrać korzystając z porównań i rankingów kont firmowych znajdujących się w sieci. Nie warto płacić za opcje i operacje, których nigdy nie będziesz potrzebować. Wzmożona ostatnio konkurencja wśród banków, które walczą o pieniądze przedsiębiorstw powoduje, że dobry ofert jest coraz więcej.

Sprawdzaj Warunki Ubezpieczenia
Ubezpieczenia są konieczne, lecz konieczne jest również dobre przyglądanie się aktualnym ofertom. Ubezpieczyciel, który oferuje Ci przedłużenie polisy, zapewne będzie liczył na to, że nie będziesz się fatygował przenoszeniem się do innej firmy. A powinieneś rozważyć taką opcję: na pewno dostaniesz korzystną propozycję od konkurencji.

Najwłaściwsza Obsługa Księgowa
Jeśli nie masz jeszcze firmy księgowej, która Cię obsługuje, przemyśl księgowość on-line. W zależności od Twoich umiejętności, możesz samodzielnie zarządzać księgowością lub zamówić pakiet, dzięki któremu firma księgowa zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli z kolei masz firmę księgową, która obsługuje Cię od dawna, zobacz, co oferuje jej konkurencja.

Źródło: Kilka sposobów na oszczędności w małej firmie – student

7 KOMENTARZE

  1. Poradnik nie jest kompletny! Żeby oszczędzić można wywalić 1/3 załogi, można tez zmienić niektórym umowy ze stałych na śmieciówki (przy okazji wymuszając większa motywacje do pracy). Można ściągnąć studentów, albo gości na dofinansowywane staże, których i tak się nie zatrudni. Jak ma się dobry dzień, można tez wszystkim – w końcu jest równouprawnienie – obciąć pensje o 20% przy okazji dając sobie 10 procent podwyżki – w końcu ciężka praca musi być nagrodzona. Hej, to Polska, oszczędności zaczynajmy od pracowników.

  2. Jak się wprowadzi w firmie elektroniczny system obiegu dokumentów, faktycznie można oszczędzić nieco kasy na osprzęcie i materiałach. Ale najważniejszy jest czas – bo bezcenny. Zamiast latać do drukarki, potem z powrotem gdzieś po działach, zainteresowany od razu dostaje maila z informacją i sprawa jest załatwiona. Szybciej, taniej, skuteczniej.

  3. Igranie z księgowością, to proszenie się o karniaka w skarbówce. Księgowa musi być pod ręką, nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć. Nie wyobrażam sobie opcji, ze za księgi odpowiada jakaś wirtualna firma z końca Polski. Może jak ktoś jest os. fiz prowadzącą działalność, to jej to nie robi, kto rozlicza kilka fakturek miesięcznie. Przy średniej firmie księgowość musi być już na wyłączność.

  4. Z tym tanim kontem firmowym to autor się rozpędził. Jaki trzeba prowadzić biznes, żeby koszt prowadzenia konta miał istotny wpływ na poziom generowanych zysków? Nie wiem, szydełkowanie, albo lepienie kubków z gliny? Przy większej skali koszt prowadzenia konta nie ma żadnego znaczenia, przy czym lepiej zapłacić za jakość, niż się potem dziwić, dlaczego odpowiedzi na pytania bank udziela po 2 dniach.

  5. Polecam naprawdę założenie GPS-ów w samochodach służbowych, o ile macie swoją flotę. U mnie (5 aut) koszty spadły o kilkanaście tysięcy miesięcznie na samej ropie. Okazało się nagle, że pracownicy mniej jeżdżą, albo droga od punktu do punktu im się skróciła. Tak czy siak, sprawy są załatwiane po staremu, a ja mogę szybciej spłacić kredyt dzięki oszczędnościom. Same urządzenia i koszt instalacji zwraca się w niecały miesiąc, więc warto.