PODZIEL SIĘ

Bywają różnego rodzaju pojęcia dotyczące zapożyczania się w banku. Przykładem jest kredyt i pożyczka, które czasami sprawiają ludziom trudność w tym, że ciężko je od siebie odróżnić. Warto więc bliżej zapoznać się z tymi dwoma pojęciami. Cóż takiego mogą one oznaczać.

Otóż przykładowo pożyczka hipoteczna to operacja polegająca na tym, że pożyczkobiorca, czyli osoba, która ową pożyczkę zaciąga, otrzymuje od banku pieniądze na czas, który jest dokładnie określony lub też i nie. Konieczne jest to, aby oferować coś w zastaw. W tym przypadku jest to nieruchomość, czyli przykładowo dom. W razie niewypłacalności, bank taki dom przejmie. Tak więc trzeba zawsze brać takie sumy pieniędzy, które człowiek potem będzie w stanie spłacić. Jednakże w tym przypadku ludzie nie muszą deklarować w banku tego, na co owa pożyczka jest im potrzebna. Nie muszą mówić tego, że chcą budować dom, że owe pieniądze zostaną przeznaczone na auto czy też na studia dziecka.
Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku, jakim są kredyty hipoteczne. Takowe są bardzo podobne do pożyczki. Człowiek na długo okres czasu dostaje od banku pieniądze, które potem w ratach trzeba będzie spłacać. Pod zastaw także musi być dana jakaś hipoteka, czyli w tym wypadku nieruchomość będąca przykładowo domem.


Jak się okazuje, taki kredyt wymaga jednak od ludzi większego zwierzenia się przed bankiem. Otóż trzeba zadeklarować, na co będą przeznaczone te pieniądze. Mało tego, specjalny wysłannik z banku będzie przyjeżdżał kontrolować to, czy aby banku nie oszukujemy. W przypadku budowy domu, takowy będzie przyjeżdżał i oceniał, czy aby wykonane przez nas prace są na pewno tyle warte, ile zadeklarowaliśmy.

Źródło: Kredyt a pożyczka – Magdaq