PODZIEL SIĘ

Sporo biznesmenów, którzy czerpią niemałe przychody, decyduje się na leasing samochodowy. Nie zawsze wydaje się to jednakże takie bezproblemowe, jak się wydaje, albowiem koszta wynajmu lub rat leasingu operacyjnego takiego auta, nie wspominać już o wszelkich kosztach jego używania są ograniczone.


Leasing samochodowy zwrócony jest dla przedsiębiorstw i osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się na zasadach ogólnych jak i również dla płatników VAT; dla tych, jacy pragną rozliczyć koszty szybciej aniżeli wg amortyzacji. Nie tyczy to wszak osób prowadzących działalność, a rozliczających się ryczałtem albo na tak zwaną kartę. Wielu ludzi wybiera leasing operacyjny. W tej formie leasingu, leasingobiorca do kosztów wypracowania dochodów jest wstanie zaliczyć opłatę początkowa, polisę ubezpieczeniowa oraz raty leasingowe. Na dodatek możemy do kosztów uzyskania przychodów wliczyć także koszta połączone z używaniem auta oraz VAT, jaki nie może być wyższy niż sześć tyś. zł. Leasing samochodowy staje się bardzo popularny na skutek tego, że ma wiele wartościowych korzyści, wśród jakich zaliczyć zdołamy między innymi spłatę rat z obecnych dochodów a nie opodatkowanych zysków, małą wpłatę leasingobiorcy, brak angażowania swych środków, czy też zabezpieczenie oparte na wekslu in blanco. Na domiar tego, leasing samochodowy w wielu przypadkach zapewnia nam możliwość kredytowania nowych oraz używanych aut oraz spłatę rat z bieżących przychodów a nie opodatkowanych zysków. Powinno się w takim razie zainteresować się tematem leasingu samochodowego i cieszyć się autem firmowym bez angażowania własnych środków pieniężnych, jakie możemy za to przeznaczyć na postęp firmy.

Źródło: Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają leasing – piotr11

2 KOMENTARZE

  1. Mnie interesuje raczej opcja uniknięcia pośredników. Po co płacić za leasing firmie finansowej, jak można byłoby właśnie wziąć sprzęt w leasing bezpośrednio od producenta. Teoretycznie powinno być taniej i szybciej, ale czy faktycznie tak jest? Jacy producenci pozwalają brac swój sprzęt w leasing, a jacy w ogóle nie dają takiej opcji?

  2. Leasing to też dobra opcja dla osób fizycznych. Mimo, że ten sposób na posiadanie auta nie jest powszechnie znany, to warto się nim zainteresować. Za 5-10 procent wartości aut można cieszyć się nowym „bolidem”, a procedura załatwienia leasingu jest o wiele prostsza niż kredytu samochodowego. Jeśli dobrze sformułuje się umowę (myślę tutaj o zasadach ostatecznego wykupu auta po ostatniej racie leasingowej), to takie auto może być naprawdę warte zachodu. Chętnie przeczytałbym na blogu, co autor o tym sądzi, może są tez osoby, które – jako fizyczne, a nie prawne – już tę ścieżkę pokonały?