PODZIEL SIĘ

Jego stosowanie staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ właśnie dzięki niemu będzie można o wiele wygodniej zajmować się wieloma sprawami formalnymi, między innymi prowadzeniem firmy. Nowoczesny podpis elektroniczny, ponieważ to właśnie o nim mowa, nie jest już nowością, ale nadal wiele osób się nim nie legitymuje.


Przede wszystkim związane jest to z faktem, że nie każdy wie, jak uzyskać podpis elektroniczny. Jakie kroki należy podjąć, aby stać się jego właścicielem? Przede wszystkim trzeba na początek wybrać odpowiadający oczekiwaniom rodzaj podpisu elektronicznego, a następnie wyselekcjonować odpowiednią firmę, która będzie mogła zająć się jego realizacją. Należy zapoznać się przy tym dokładnie z umową korzystania z e-podpisu, a finalnie podpisać umowę na świadczenie tego rodzaju usług. Po ich opłaceniu można odebrać już własny certyfikat, a także kartę lub token, który zawierają klucz prywatny. Formalności wobec tego nie są bardzo skomplikowane i warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w podpis elektroniczny.

Źródło: Jak uzyskać podpis elektroniczny? – dalmacja

3 KOMENTARZE

  1. Trochę wczytywałem się w temat i wszystkie te trudności można przejść i już myślałem, że warto się skusić, by potem nie musieć załatwiać wszystkiego osobiście, ale oto czytam, że taki podpis uzyskiwany jest – w zależności od opcji na rok, maksymalnie dwa. Od tego powinni zacząć, jak mam się bawić co roku w taka robotę, to sorry – nie chce mi się i nie wróże im przyszłości.

  2. Na urzędowej stronie czytam, że w Polsce 3 podmioty świadczą usługi certyfikacyjne Krajowa – Izba Rozliczeniowa S.A.,
    Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum i Powszechne Centrum Certyfikacji CERTUM. No i co? Wszystkie mieszczą się w Warszawie, a żeby uzyska certyfikat, pomijam że trzeba za to płacić, to żeby go odebrać trzeba stawić się osobiście z papierami, że jest się przedstawicielem firmy i odebrać tokeny itd. mam zasuwać ze szczecina do Wawy, żeby pokazać miłej pani pieczątki i dokumenty i odebrać token? Przecież to jakaś kpina.

  3. Strasznie dużo z tym roboty, a korzyści dla firmy są chyba niewielkie. Poza tym koszty wyrobienia takiego podpisu są chyba spore? I jak to wygląda w firmie, jest jeden podpis elektroniczny dla całej firmy, czy każda osoba, która zajmuje się np. korespondencja z urzędami, musi mieć także swój, osobny podpis elektroniczny? Bardzo mało informacji można znaleźć w necie o pe, nic dziwnego, ze jest to mało popularna funkcja w firmach.