PODZIEL SIĘ

Księgowość – jak pozyskać klientów

Autorem artykułu jest Tadeusz Kurkowski

Analiza działalności jednego z biur księgowości oraz zbiór informacji o tym, jakie są możliwości zdobywania klientów indywidualnych i grupowych.

rachunkiKiedy nadchodzi koniec kwietnia wielu z nas chwyta się za głowy. Wszystko przez to, że ostatni dzień czwartego miesiąca jest datą graniczną, kiedy każdy Polak powinien złożyć w urzędzie skarbowym swoją deklarację podatkową. Brak takie czynności może skutkować przede wszystkim możliwością naliczenia karnych odsetek a to jest dotkliwa kara zwłaszcza dla tych, którzy obracają się raczej w sporych kwotach. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że ktoś może zapomnieć, ale nie powinno się to zdarzać. Mimo faktu, że nie każdy jest przygotowany pod względem merytorycznym do stworzenia zeznania podatkowego, jestem zdania, że można sobie w tej kwestii poradzić. Wystarczy odnaleźć księgowość i sprawa jest już załatwiona. Przecież pracujący tam specjaliści po otrzymaniu odpowiedniego pakietu dokumentów stworzą za nas pakiet zeznać, które można bezpośrednio złożyć w danym urzędzie skarbowym. Księgowość bez wątpienia lubi takie zadanie, bowiem można je rozwiązywać w kompleksowy sposób. Nie trzeba wielu informacji, aniżeli te, które są zapisane w podstawowych ustawach. Warto zwrócić uwagę, że mimo niewielkiego nakładu pracy, taka usługa jest płatna zazwyczaj nie od klienta, ale od kwot na jakich się operuje. Tym samym im większe zobowiązania klienta tym większa zapłata na rzecz księgowego.

Księgowość obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i tych prowadzących działalność gospodarczą

Kiedy przychodzi konieczność rozliczenia się z urzędem skarbowym, zawsze radzę się najlepszych. Tych mam na wyciągnięcie ręki, ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest w tak dobrej sytuacji. Zatem wystarczy odpowiednio poszukać specjalisty, aby rozwiązać swoje problemy. Doskonałym narzędziem do tego celu jest oczywiście internet, gdzie można znaleźć odpowiedzi praktycznie na wszystkie pytania dotyczące naszego życia.

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dobra księgowa czy księgowy to podstawa. Za dobrego uważam nie takiego, który prawidłowo rozliczy mnie ze skarbówką i odprowadzi wszystkie podatki. Dobry to taki, który postara się, bym niczego odprowadzać nie musiał:-) i takiemu naprawdę warto płacić i dopieszczać:-)

  2. Mnie zastanawiają oferty rozliczeń księgowych via internet. Może ja jestem starej daty, ale nie wyobrażam sobie, by nie omówić kwestii rozliczeniowych osobiście. poza tym niby te oferty są najtańsze, ale tylko, jeśli ktoś ma kilka, może do pięciu, faktur miesięcznie. Dla firm, które maja większy przepływ papierów i gotówki, liczą się tylko stacjonarne biura, tak myślę.

  3. Niestety, jak przy większości usług decyduje cena i jak przy większości, ci z najniższą ceną nie gwarantują odpowiedniej jakości. Akurat w sprawie księgowości nie powinno się oglądać na koszty, to fundament działania firmy. najlepiej korzystać z dobrych, już poleconych i sprawdzonych przez z znajomych biur. Dla mnie minimum to 2 lata rozliczeniowe, po których można poznać podejście firmy do klienta.