PODZIEL SIĘ

Jeszcze większa ilość biznesmenów decyduje się na leasing aut do swojej spółki. Osoby te, nieraz stają przed problemem, czy lepszy stanie się leasing w złotych polskich czy zaciągany w walucie obcej.

Nie ulega kwestii, iż wysokość stawek procentowych w naszym państwie utrzymuje się w stopniu identycznym do krajów rozwiniętych. Swobodnie można spostrzec, że całościowy koszt leasingu denominowanego nie będzie zbytnio atrakcyjniejszy od leasingu w własnej polskie walucie. Leasing samochodowy dla firm, jaki widnieje jako denominowany, dla mnóstwa biznesmenów jest świetnym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw, jakich dochody zależne są od kursu zagranicznej waluty. W przypadku takowych właśnie osób, zagrożenie kursowe wydaje się zmniejszone.

Zanim w takim razie zadecydujemy się na leasing samochodowy, powinno się rozpatrzyć każde za i przeciw. Właściciele przedsiębiorstw, którzy decydują się na leasing samochodowy muszą posiadać wiedzę, że warto zwrócić uwagę na odliczenie podatku VAT. Początkowe odliczenie tyczy się rozliczania opłaty wstępnej lub stawek leasingowych, natomiast to drugie odliczenie przysługuje przy wykupie samochodu.

Źródło: Leasing samochodowy dla firm – piotr11

3 KOMENTARZE

  1. No to zobaczcie na ściemę, jaka oferują niby młodym firmom banki. Że niby super oferty, kredyty i tak dalej. Guzik prawda, jak nie masz historii minimum rocznej, a najlepiej dwuletnich dodatnich bilansów, to nikt ci większej kasy nie pożyczy, chyba że tyle co na waciki. A kogo taka kasa interesuje, jak potrzebujesz kupić coś więcej? Nikogo. Wtedy pukasz do drzwi leasingodawcy, ładnie się uśmiechasz i przekonujesz, że możecie zrobić dobry biznes. Zwykle się udaje, w banku by cię wyśmiali.

  2. Polecam waszej uwadze ciekawy artykuł porównawczy na Interii (przedruk z MSP), który dość dobrze porównuje kredyty i leasing, jako różne formy dojścia do tego samego celu – wymarzonego sprzętu (http://biznes.interia.pl/biznes.interia.pl/news/dylemat-przedsiebiorcy-kredyt-czy-leasing,1610078,1025) . Generalnie wiele tutaj poruszonych spraw też omawia, więc chyba warto zajrzeć. Ja bym wybrał trzecią drogę, ani leasing, ani kredyt tylko rozpisanie jakieś dobrego programu pod rozwój MSP, mam nadzieje, że w nowym programowaniu na następne lata będzie więcej programów dla MSP.

  3. Leasing to podstawa, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzą auta czy sprzęt wykorzystywany do transportu. jakby nie liczyć, możliwość odliczenia sobie raty leasingowej od podatku i tak wyjdzie korzystniej, nawet po ograniczeniach związanych z odliczeniem VAT-u.