PODZIEL SIĘ

Kredyt konsolidacyjny jest stosunkowo nowym, ale niesamowicie powszechnym produktem finansowym oferowanym przez banki. Kredyt ten nakierowany jest dla ludzi, którzy mają pobrane kilka pożyczek lub kredytów i obecnie spłacają je równocześnie. Kredyt ten jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny z reguły służy do spłacania innych zobowiązań – samochodowych, gotówkowych czy ratalnych. Dzięki niemu można pozbyć się bardzo drogiego kredytu mieszkaniowego czy zadłużenia w karcie kredytowej. Pobierając kredyt konsolidacyjny można pomniejszyć koszty kredytu i miesięczne obciążenia z tego tytuły. Kredyt taki daje nam także wygodę, gdyż zamiast kilku rat spłacamy wyłącznie jedną.

Pobierając kredyt konsolidacyjny mamy do wyboru 2 opcje: hipoteczny kredyt konsolidacyjny i kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.
Hipoteczny kredyt konsolidacyjny to kredyt, którego ubezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomość. Nieruchomość ta jednak nie musi być własnością kredytobiorcy. Hipoteka, która jest dobrym zabezpieczeniem, pozwala bankowi proponować dużo niższe oprocentowanie i długi okres spłaty nawet do 40 lat. Bez wątpienia jest on dużo tańszy od konsolidacyjnego kredytu bez hipoteki. Niekiedy jednak jesteśmy zmuszeni pobrać kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, zwłaszcza gdy nie mamy nieruchomości. Kwoty takiego kredytu są zdecydowanie mniejsze, oprocentowanie jest wyższe od kredytu konsolidacyjnego z hipoteką, a czas spłaty kredytu jest zdecydowanie krótszy, zazwyczaj poniżej 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla wszystkich,jednakże najchętniej zaciągają go przedsiębiorstwa. Kredyt konsolidacyjny dla firm pozwala właścicielom firm zmniejszyć swoje zadłużenie i spłacać jedną korzystną ratę.

Źródło: Czym jest kredyt konsolidacyjny dla przedsiębiorstw? – ekdeoechemode

1 KOMENTARZ

  1. Pomyślcie o swojej pryzszłości już dzisiaj! Nie odkładajcie tego na pf3źniej! Bo pf3źniej okaże się, że nasze kredyty już dawno nas przerosły, a wtedy niestety może nawet nie pomf3c rozmowa z bankiem. W banku jesteśmy słuchani do momentu, jak pieniądze systematycznie pojawiają się na naszym koncie. Oczywiście, że nie jesteśmy w stanie dzisiaj przewidzieć tego, czy jutro będziemy jeszcze pracować. Teraz możemy myśleć, że nasze życie zawodowe jest bardzo dobrze poukładane, a już jutro może się okazać, że musimy szukać nowego etatu.