PODZIEL SIĘ

Warszawa to jedna z najpopularniejszych lokalizacji na prowadzenie działalności. Nie od dziś wiadomo, że adres w Warszawie zwiększa prestiż firmy i zachęca klientów do skorzystania z oferty. Dzięki wirtualnym biurom adres w stolicy może uzyskać każda firma, niezależnie od tego, gdzie faktycznie prowadzi działalność gospodarczą. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro w Warszawie.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to outsourcing obsługi biurowej oferowany przez firmę zewnętrzną. W ramach usługi otrzymujemy wirtualny adres, pod którym możemy zarejestrować działalność. To właśnie tam będzie przychodziła nasza korespondencja i również pod tym adresem będzie odbywała się ewentualna kontrola skarbowa. Jest to rozwiązanie adresowane przede wszystkim do freelancerów, startupów, osób pracujących zdalnie, osób, które otworzyć oddział firmy w innym rejonie kraju, a także przedsiębiorców, którzy mieszkają za granicą, lecz chcą zarejestrować firmę w Polsce. W ramach wirtualnego biura można niekiedy skorzystać z dodatkowych usług, dlatego warto bardzo dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego adresu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro w Warszawie?

Jeśli chcesz, by adresem Twojego przedsiębiorstwa była Warszawa, wystarczy, że znajdziesz firmę oferującą wirtualne adresy w stolicy. W związku z rosnącą popularnością tej usługi pojawia się coraz więcej firm oferujących wirtualne biura. Sprawdź, jakie czynniki wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszą ofertę.

Rzetelność firmy

Nie decyduj się na usługę w pośpiechu i nie sugeruj się jedynie prestiżowym adresem. Koniecznie sprawdź rzetelność firmy oferującej wirtualne biuro. Najlepiej zdecydować się na renomowane biuro rachunkowe, które ma dobre opinie i zatrudnia certyfikowanych księgowych. Taka firma może nie tylko zajmować się outsourcingiem obsługi biurowej, lecz również oferować usługi księgowe.

Prestiżowy adres

Dla wielu przedsiębiorców najbardziej istotny jest prestiżowy adres, który będzie można zamieścić na stronie internetowej firmy i wizytówkach. Warszawa prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie niż nieznana nazwa wsi, w której faktycznie prowadzimy działalność. Adres powinien być rozpoznawalny i znajdujący się w atrakcyjnej lokalizacji. Przed podjęciem decyzji warto złożyć wizytę pod adresem, który ma się stać naszą wizytówką. Zrezygnuj z wirtualnych biur działających jako skrytki pocztowe – to nie jest prestiżowy adres.

Bezpieczeństwo

Głównym zadaniem firmy, która będzie zajmowała się obsługą biurową Twojego przedsiębiorstwa, jest odbiór i obsługa korespondencji. Wirtualne biura zapewniają wirtualną obsługę, która polega na skanowaniu i wysyłaniu odebranych dokumentów. W takiej sytuacji nie można więc zapominać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem – najlepiej zdecydować się na firmę, która zapewnia dostęp do szyfrowanego panelu klienta. Dzięki temu Twoja korespondencja firmowa będzie bezpieczna, a Ty będziesz mógł sprawdzić księgowość w każdym miejscu z dostępem do internetu.

Standard budynku

Wiele firm oferujących usługę wirtualnego biura umożliwia spotykanie się z klientami w siedzibie firmy. Warto więc zadbać o to, by pod adresem przedsiębiorstwa znajdował się nowoczesny budynek. Koniecznie sprawdź jego standard przed podpisaniem umowy i dowiedz się, w jakich godzinach i jak często będziesz mógł zapraszać klientów do biura. Wirtualny adres powinien być również łatwo dostępny i odpowiednio oznaczony, aby Twoi klienci bez problemu do niego dotarli.

Doświadczenie

Czy firma, którą planujesz wybrać, ma doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców? Od jak dawna zajmuje się udostępnianiem wirtualnego adresu? Czy dba o zabezpieczenia związane z przesyłaniem poufnych dokumentów? Pamiętaj, że pracownicy wirtualnego biura będą reprezentować Twoją firmę, dlatego muszą wyróżniać się profesjonalizmem, doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem. Sprawdź również, jakie są standardy obsługi klienta.

Zakres usług

Szukasz czegoś więcej niż obsługa korespondencji? Skorzystaj z oferty wirtualnego biura, które oferuje dostęp do sali konferencyjnej, możliwość korzystania z urządzeń i materiałów biurowych czy możliwość spotkań z klientami pod adresem firmy. Dowiedz się, które usługi są dostępne w pakiecie, a za które trzeba dodatkowo zapłacić. Szeroki zakres usług to dodatkowy atut świadczący o tym, że firma profesjonalnie podchodzi do obsługi podmiotów korzystających z wirtualnego adresu.

Obsługa księgowa

Tym, czego szukasz, jest nie tylko wirtualne biuro, lecz także dobra księgowa w Warszawie? Wcale nie musisz korzystać z usług dwóch różnych firm. Dobrym pomysłem będzie wybór biura rachunkowego oferującego obsługę księgową i prestiżowy adres. Bardzo często są to dwie oddzielne usługi, jednak obsługiwane przez jedną firmę, co skraca czas weryfikacji podmiotów i ułatwia rozliczanie płatności. Dokumenty, które trafiają na wirtualny adres, mogą być też od razu obsługiwane przez księgowych bez konieczności przesyłania ich do zewnętrznego biura rachunkowego.