PODZIEL SIĘ

Internetowe centra druku przez ostatnie lata w dużym stopniu wyparły punkty stacjonarne. Ich oferta jest znacznie bardziej zróżnicowana i atrakcyjna cenowo, a sposób składania zamówień może być łatwiejszy. Dziś praktycznie każda firma, która prowadzi działalność lokalną lub ogólnopolską, może skorzystać na szerokim wyborze artykułów marketingowych przygotowywanych przez drukarnie online. Zobacz, jakie produkty warto wziąć pod uwagę!

Drukarnia online  najpopularniejsze produkty z perspektywy firmy

Jeżeli głównym celem działań marketingowych jest wzrost rozpoznawalności firmy lub marki, warto zainwestować w tradycyjną reklamę. Pomoże w tym odpowiednia drukarnia online, w której można zaopatrzyć się wszystko, co potrzebne.

Przykładowo, w ofercie  jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm tego typu – https://www.drukarniaonline.pl/, znajdziemy takie produkty jak:

  • katalogi klejone i szyte,
  • plakaty firmowe,
  • wizytówki,
  • ulotki,
  • kalendarze,
  • teczki i aktówki,
  • papiery firmowe,
  • druk wielkoformatowy,
  • gadżety firmowe.

Asortyment drukarni internetowych zazwyczaj będzie znacznie szerszy od produktów dostępnych stacjonarnie. Wynika to z większego popytu zawdzięczanego prowadzeniem działalności nie w formie lokalnej, ale ogólnopolskiej. Na stronie dobrej drukarni nie tylko więcej produktów znajdziemy, ale potencjalnie znajdziemy je w znacznie lepszych cenach!

Łatwo, bezpiecznie i szybko

Proces zamawiania materiałów reklamowych i druku  w drukarni internetowej jest znacznie prostszy. Różnice widoczne są głównie na płaszczyźnie obsługi klienta. Najczęściej jest tak, że przedsiębiorca otrzymuje pomoc dedykowanego opiekuna, który zwykle jest specjalistą DTP. Kontakt jest więc bezproblemowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarni obsługa nie odpowiada za pozostałe techniczne czynności drukarskie, wobec czego jest w stanie zorientować się maksymalnie na kliencie.

Pomimo tego, że zamówione materiały, akcesoria i gadżety firmowe muszą przebyć drogę często kilkuset kilometrów, zanim będziemy mogli się nimi cieszyć, tempo realizacji jest błyskawiczne. Drukarnia online może dysponować maszynami o wyższych mocach przerobowych, co skutkuje szybką realizacją zleconych zadań. Dobry podmiot skorzysta także z bezpiecznych i szybkich przesyłek kurierskich, które powinny być ubezpieczone. Niewielkie zakupy coraz częściej odebrać można w kiosku, saloniku prasowym, wybranym sklepie lub maszynie z paczkami, znajdującej się nieopodal.

Najważniejsze zalety drukarni online

Jak widać na powyższych przykładach, drukarnia online może być “strzałem w dziesiątkę”, jeśli zależy nam na szybkiej i bezpiecznej realizacji zamówienia. Niewątpliwą zaletą są ceny ー niejednokrotnie niższe, niż w firmach lokalnych, zmuszonych do pobierania wyższej marży. Kolejną i prawdopodobnie jedną z najważniejszych zalet drukarni internetowych jest wysoki poziom bieżącej obsługi klienta. Paradoksalnie poprzez kontakt mailowy, telefoniczny lub zdalną wideorozmowę można załatwić znacznie więcej. Jedyne, czego potrzeba, to dobrej woli i skupienia się na kliencie.