PODZIEL SIĘ

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w zagraniczną podróż służbową ze współpracownikami, czy na wymarzone wakacje z przyjaciółmi lub rodziną, jeśli w Twojej grupie jest co najmniej 10 osób, możesz zastanowić się nad wykupienie grupowego ubezpieczenia na wyjazd. To podstawowa polisa, obejmująca wszystkich uczestników podróży. Jaki jest jej zakres? Czym się wyróżnia? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Co obejmuje grupowe ubezpieczenie na wyjazd?

Każda dobra polisa powinna przede wszystkim gwarantować możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy medycznej w przypadku jakiegokolwiek urazu czy problemów ze zdrowiem podczas zagranicznego wyjazdu. Wiąże się to także z zabezpieczeniem osobistych finansów i brakiem konieczności opłacania kosztownego leczenia lub transportu. Idealnie, jeśli w ramach grupowego pakietu masz również zapewnione wsparcie Assistance, czyli całodobowego centrum alarmowego, które może pomóc np. w zorganizowaniu transportu powrotnego do kraju zamieszkania.

Wszystkie wymienione zakresy ochrony znajdziesz w polisie grupowej od ERGO Ubezpieczenia Podróży. To rozwiązanie, które w beztroski sposób pozwoli Ci cieszyć się wraz z bliskimi wymarzoną podróżą. Możesz skorzystać z niego już od 10 uczestników wyjazdu – w podstawowym pakiecie każdy z nich jest chroniony w taki sam sposób. Otrzyma pomoc medyczną, zwrot kosztów leczenia i NNW.

Ubezpieczenie działa na terenie całego kontynentu europejskiego – nie ma znaczenia, czy wybierasz się na konferencję biznesową do Londynu, czy pełen przygód trekking na Maderze. Dodatkowo, polisę możesz rozszerzać o dodatkowe zakresy ochrony. Jeśli ktoś z Twoich bliskich jest np. miłośnikiem sportów związanych z wysokim ryzykiem kontuzji, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić dodatkową ochronę dla niego lub wszystkich uczestników. Elastyczność to jedna z zalet, wyróżniających grupowe ubezpieczenie na wyjazd.

Jakie jeszcze korzyści ma grupowa polisa?

Oprócz wspomnianej elastyczności, dużą zaletą ubezpieczenia grupowego jest przede wszystkim oszczędność czasu związana z załatwianiem formalności. Nie musisz dobierać indywidualnej ochrony dla każdego uczestnika wyjazdu i robić osobnych przelewów. Możesz wszystkim zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczenia podczas np. jednej wizyty w biurze podróży. Co istotne, grupowe polisy turystyczne są również zwykle wyraźnie tańsze od indywidualnych pakietów. Oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze.

Ważną korzyścią grupowego ubezpieczenia na wyjazd jest również równy poziom ochrony wszystkich uczestników podróży. Jeśli poszkodowany zostanie organizator, jego towarzysze bez problemu zorientują się jakie są zasady egzekwowania danej polisy i co trzeba zrobić, by uzyskać pomoc.

Gdy planujesz wyjazd za granicę z paczką znajomych lub dużą rodziną, zastanów się nad ubezpieczeniem grupowym. Dzięki niemu masz pewność, że Twoi bliscy są odpowiednio przygotowani na wiele nieprzewidzianych zdarzeń i możesz ze spokojem ducha cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą.