PODZIEL SIĘ

Wybór odpowiedniego kredytu na samochód wydaje się być trudny i czasochłonny. Jednak to tylko pozory. Zapatrzeni w podstawową wiedzę i sprytne narzędzia dostępne w Internecie, z łatwością porównamy ofertę kredytów samochodowych różnych banków i szybko wybierzemy najkorzystniejszy z nich.

Dlaczego wybrać kredyt na samochód a nie kredyt gotówkowy

Przede wszystkim należy mieć świadomość dlaczego kredyt celowy, jakim jest kredyt na samochód, jest lepszym rozwiązaniem, niż zwykły kredyt gotówkowy. Jeśli pieniądze są nam potrzebne na konkretnie sprecyzowany cel, w tym przypadku auto, to zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na korzystny kredyt samochodowy. Kredyty celowe charakteryzują się niższym oprocentowaniem i ogólnie niższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, niż kredyty gotówkowe. Jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ w kredycie na zakup samochodu to właśnie pojazd stanowi zabezpieczenie dla banku i gwarancję spłaty całości zadłużenia pod groźbą przejęcia samochodu przez bank. Podobnie jest z nieruchomością przy kredycie hipotecznym. Zdecydowanie lepiej jest więc pokusić się o sięgnięcie po tani kredyt na auto na portalu Bancovo.

O czym trzeba pamiętać wybierając kredyt na samochód?

Od wielu lat banki informując swoich klientów o ofercie kredytowej mają obowiązek przedstawienia RRSO. Skrót ten oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i zawierają się w niej wszelkie opłaty związane z kredytem, dodatkowe koszty, oprocentowanie i okres kredytowania. Pozwala to w łatwy i szybki sposób porównać kredyty, również kredyt na samochód, oferowane przez różne banki, bez obaw o dodatkowe koszty. Im wyższe RRSO, tym mniej korzystny jest dany kredyt.

Jeśli jednak nie jesteśmy szczególnie biegli w obsłudze komputera lub zwyczajnie zależy nam na czasie, to nie musimy samodzielnie porównywać kredytów z różnych banków, aby znaleźć najtańszy kredyt na samochód. Możemy wykorzystać do tego celu kalkulator kredytu samochodowego.

Działa on jak prosta porównywarka cenowa – szybka i wiarygodna. Ponadto kalkulator kredytu na auto dostępny jest na wielu niezależnych stronach. Warto więc wykorzystać taką możliwość sprawdzenia najtańszego kredytu na auto.