PODZIEL SIĘ
Sealing a deal. Close-up of two men shaking hands while sitting at the wooden desk

Firmy udzielające pożyczek pozabankowych mogą przyznawać je na dwa sposoby. Najwięcej z nich daje pożyczki online, czyli cała procedura załatwiania pożyczki przebiega przez Internet. Tam wypełnia się wniosek i na konto bankowe przychodzą pieniądze. Drugim rodzajem kredytów pozabankowych są pożyczki do domu. Na czym one polegają i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród kredytobiorców w każdym wieku?

Jak przebiega proces udzielania pożyczek domowych?

Trzeba przyznać, że zaletą pożyczek domowych jest wygodny i szybki sposób ich przyznawania. Zazwyczaj polega to na skontaktowaniu się z telefonicznym biurem obsługi klienta. Następnie przedstawiciel firmy pożyczkowej przychodzi do nas do domu lub w umówione miejsce gdzieś na neutralnym gruncie, przedstawia warunki pożyczki, spisuje umowę i wypłaca pieniądze w gotówce lub wręcza specjalną kartę, na której są już środki. Umowę spisuje się na oświadczenie – najczęściej nie trzeba przedstawiać żadnych dowodów dotyczących wysokości zarobków czy comiesięcznych zobowiązań.

Spłata pożyczki wygląda podobnie. Najczęściej ustalane są cotygodniowe lub comiesięczne raty, po które przychodzi przedstawiciel firmy pożyczkowej. Może pojawiać się w umówionym terminie u nas w domu lub w innym ustalonym miejscu. Czasami jest możliwość przelania pieniędzy na konto pożyczkodawcy lob wysłania przekazem pocztowym.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim rodzajem kredytu, to sprawdź polecane przez specjalistów finansowych pożyczki na polecampozyczke.pl.

Skąd można się dowiedzieć, która oferta jest konkurencyjna?

Firm udzielających pożyczek domowych jest kilka, dlatego można zastanawiać się, która z nich ma najciekawszą ofertę. Osoby, które nie znają się na kwestiach finansowych mogą mieć z tym duży problem, dlatego powstały takie serwisy jak ratkomat.pl, które udostępniają porównania pożyczek. Można z nich bardzo łatwo wywnioskować, która oferta będzie dla nas najbardziej opłacalna.