PODZIEL SIĘ
Loan, lawyer, tax.

Atrakcyjne oferty szybkich pożyczek sprawiają, że Polacy coraz częściej decydują się na zaciągnięcie zobowiązania na wakacje, urządzenia gospodarstwa domowego czy szkolną wyprawkę dla dziecka. Jak firmy, zajmujące się udzielaniem pożyczek, weryfikują klientów? W jaki sposób można szybko otrzymać dodatkowe środki finansowe?

Jak zaciągnąć szybką pożyczkę?

Na polskim rynku istnieje bardzo dużo firm, oferujących klientom atrakcyjne oferty szybkich pożyczek. Wiele z nich można zaciągnąć nawet bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić wniosek przez internet i czekać na wydanie decyzji – to obecnie bardzo popularna forma zaciągania zobowiązań. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się także firmy, oferujące tzw. obsługę domową, która polega na tym, że klient otrzymuje pieniądze bezpośrednio do ręki. We wniosku o pożyczkę podaje się swoje dane osobowe, wysokość zarobków, liczbę osób, znajdujących się na utrzymaniu czy wysokość miesięcznych zobowiązań. Wiele firm wymaga także zaświadczenia o zarobkach z zakładu pracy, jednak nie jest to warunek konieczny we wszystkich instytucjach, zajmujących się udzielaniem pożyczek. Oczywiście firmy pożyczkowe najpierw szczegółowo sprawdzają wiarygodność klienta, np. weryfikując BIK i KRD. Jeśli nasza historia kredytowa jest pozytywna, pieniądze możemy otrzymać na konto nawet w ciągu kilkunastu minut.

Pożyczki bez BIK i KRD – czy to możliwe?

A co zrobić w sytuacji, kiedy mamy na swoim koncie niezapłacone rachunki lub mandaty? Czy istnieje możliwość zaciągnięcia chwilówki bez weryfikacji w BIK? Takie oferty rzeczywiście istnieją i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które nie mogą pochwalić się pozytywnym scoringiem. Czas oczekiwania na gotówkę waha się tutaj w zależności od firmy – od 15 do 60 minut, jest to więc rozwiązanie niemal błyskawiczne. Pożyczka bez KRD może być zaciągnięta bez żadnych dodatkowych zaświadczeń o dochodach, co jest bardzo dużą pomocą dla osób, które nie mogą udokumentować swojej zdolności kredytowej, klientów zatrudnionych w tzw. szarej strefie lub na umowy cywilnoprawne. Kwoty zobowiązań wahają się w przedziale od 100 do 5000 złotych. W wielu przypadkach istnieje też możliwość wydłużenia terminu spłaty – zazwyczaj za dodatkową opłatą.