PODZIEL SIĘ

Deregulacja zawodu wraz ze zniesieniem wszystkich dotychczasowych wymagań ustawowych, otwiera drzwi przed praktycznie każdym, kto uzna, że chce świadczyć usługi księgowe, rachunkowe. Niezależenie czy dana osoba ukończyła studia kierunkowe czy przeczytała jeden poradnik z zakresu rachunkowości. Klasyczne jak i nowo co powstające firmy świadczące usługi rachunkowe oraz księgowe znajdą się na jednym rynku.

Zagrożenia dla biur rachunkowych i księgowych sprzed deregulacji

Najbardziej zagrożoną grupą są osoby, które spełniły wszystkie wymagania w stosunku do poprzednich wymagań, w porównaniu do osób, które kosztu tego typu inwestycji nie będą musiały ponosić. Różnica w koszcie wejścia na rynek będzie rzutowała na ilość kapitału, który można by przeznaczyć na promocję biura rachunkowego.

Kolejnym wyzwaniem okazuje się zmiana przyzwyczajeń klientów. Do tej pory biura rachunkowe oraz księgowi opierali swoją działalność na poleceniach swoich klientów. Niestety opieranie się na jednym źródle może być niebezpieczne dla stabilności biznesu. Charakterystycznym trendem jest fakt zakładania działalności gospodarczych, przez co raz to młodszych przedsiębiorców. Przedsiębiorców wychowanych w erze Internetu. Obecnie opinii nie opiera się na poleceniach przyjaciół, ale na poleceniach ogólnie dostępnych w Internecie. Dotyczy się to również usług biura rachunkowego oraz księgowych. Jeżeli nasze biuro nie będzie istniało w tej przestrzeni, może się okazać, że na biznes przestanie być rentowny ze względu na zbyt małą liczbę nowych klientów.

Ostatnim wyzwaniem dla biur rachunkowych jest postępująca informatyzacja. Obecnie młode firmy wykorzystują systemy do zarządzania i delegowania zadań typu CRM, aplikacje mobilne które pozawalają im na realizację zadań z każdego miejsca na świecie. Co raz silniej przedsiębiorstwa wchodzą w przestrzeń Internetową, ponieważ oszczędza to ich czas oraz daje nowe możliwości. To podejście może być również wymagane od biura rachunkowego. Repozytorium dokumentów czy kontakt online może już wkrótce okazać się podstawową funkcjonalnością biura, o której powinniśmy pomyśleć już dzisiaj!

Czy da się zapobiec powyższym zagrożeniom?

Mając na uwadze nadchodzące wyzwania zaprojektowaliśmy platformę sprawdzonyksiegowy.pl, w dużym skrócie celem platformy jest pozyskanie jak najwięcej klientów z kanału internetowego jak i z placówek banków dla biur rachunkowych, a ponadto oferuje narzędzia ułatwiające prace biurom jak i ich klientom.

Pozyskiwanie klientów to przede wszystkim, nasza platforma online, na którą pozyskujemy ruch poprzez pozycjonowanie serwisu, promocję oraz kampanie reklamowe, które dla klasycznego biura rachunkowego czy księgowego były by zbyt dużym obciążeniem finansowym. Dodatkowo dajemy możliwość pozyskiwania klientów korzystających obecnie z programu szybkafaktura.pl, szczególnie tych, którzy są zainteresowani wsparciem ze strony biura. Ponadto dodatkowym kanałem, który ma bardzo duży potencjał jest współpraca z bankiem PKO BP. Na mocy naszej umowy dostarczamy klientów banku PKO BP biurom rachunkowym, tych którzy wyrazili zainteresowanie obsługą przez biuro rachunkowe, w placówce banku przypisanej do danego biura. Umożliwiamy biurom rachunkowym współpracę z wybraną przez siebie placówką biznesową banku PKO BP.

Poza pozyskiwaniem klientów oferujemy naszym partnerskim biurom szereg narzędzi. Przede wszystkim system Xenga, który służy do automatycznego wprowadzenia dokumentów do programów księgowych (OCR). Jego celem jest oszczędność czasu i wyeliminowanie ludzkich błędów podczas przepisywania dokumentów. System Xenga współracuje z takimi programami jak: Comarch, Sage, Asseco Wapro, Insert, Raks, LeftHand. Ponadto biura współracujące z nami w oparciu o model Księgowość all inclusive otrzymują bezpłatny dostęp dla swoich klientów do systemu Xenga, dzięki czemu biura rachunkowe poszerzają pakiet narzędzi, ale przede wszystkim mają dostęp w czasie rzeczywistym do dokumentów sprzedażowy oraz kosztowych swoich klientów.

Po więcej informacji na temat współpracy zapraszamy na stronę: http://sprawdzonyksiegowy.pl/o-serwisie