PODZIEL SIĘ

Lokaty bankowe są świetnym sposobem dodatkowego zarobku. Niestety coraz mniej ludzi decyduje się na lokaty mimo, żeby skorzystać z lokaty wystarczy wpłacić tylko 100zł i już możemy na nich zarabiać. Do czerwca mogliśmy zaobserwować wzrost oprocentowania lokat terminowych. Przed posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej były obawy o obniżenie stóp procentowych lokat, jednak nic nie uległo zmianie.

Dlaczego warto skorzystac z lokaty?

Lokata jest sposobem na zarobienie pieniędzy. Gdy na nasze konto wpłynie więcej gotówki, możemy wpłacić je na lokatę i ta gotówka zacznie na siebie zarabiać. W ten sposób możemy w bezpieczny sposób zarobić dodatkowe pieniądze. Im więcej wpłacimy, tym więcej zarobimy, ponieważ w ofertach dostajemy oprocentowanie roczne i jest ono stałe dla kwoty, którą wpłacamy.

Ktore lokaty sa oplacalne?

W rankingach w czołówce lokat znajdziemy lokatę Happy Idea Banku na okres 3 miesięcy, lokatę na miesiąc Paribas Banku oraz Smart lokatę na okres 6 miesięcy FM banku. W lokatach długoterminowych Idea Bank także ma jedną z lepszych propozycji. Lokatę Efektywną z oprocentowaniem 3.80% w skali roku. Meritum Bank ma bardzo podobną ofertę: Meritum Zysku w Internecie oraz Lokata Standardowa Internetowa to lokaty z oprocentowaniem 3.80% w skali roku.

Wybór dobrej lokaty jest bardzo ważny. Powinniśmy się zastanowić na jaki okres chcemy lokatę. Lokaty krótkoterminowe są dla osób, które chcą zarobić szybko. Lokaty długoterminowe, to lokaty dla ludzi, którzy chcą zarobić więcej.

Jakie sa opcje?

Inwestowanie polega na wyborze dwóch opcji z trzech. Opcje te to bezpieczeństwo, czas i zysk. Lokaty są bezpiecznym sposobem inwestowania i oszczędzania, więc nie musimy zastanawiać się nad bezpieczeństwem naszej inwestycji na lokacie i do wybory zostaje nam jedna spośród dwóch opcji: czas i zysk. Dlatego wpłacając pieniądze na lokatę możemy w krótkim czasie zarobić niewiele, bądź możemy zaczekać i po pewnym okresie zarobić więcej. Wybór należy do nas.

Lokat na rynku jest wiele do wyboru. Sprawdzanie każdej oddzielnie mogłoby zająć nam wiele czasu, dlatego warto skorzystać z porównywarki i kalkulatora lokat Finmarket. Taki kalkulator może nam pomóc w wyborze, a my zaoszczędzimy sporo czasu. Wystarczy zdecydować się na okres trwania lokaty, wybrać oprocentowanie i minimalną kwotę, która możemy wpłacić, a aplikacja sama przesortuje wszystkie oferty i wybierze te, które spełniają nasze wymagania. Nam zostanie porównanie tych ofert i wybór najlepszej. W dodatku wszystko mamy na jednej stronie internetowej, więc nie pogubimy się w przeglądaniu ofert.