PODZIEL SIĘ

Tajemniczy świat finansów coraz częściej stoi przed nami otworem. Jesteśmy bardzo wykształconym społeczeństwem, potrafimy rozróżnić już kredyty o pożyczek. Wiemy na czym polega refinansowanie i konsolidacja zadłużenia. Nieocenionym narzędziem, które szybciej pomaga zdobywać nam wiedzę jest internet. To właśnie z sieci czerpiemy różne wiadomości, to tam znajdujemy pożyczki online na najlepszych warunkach, karty kredytowe i lokaty. Dzięki kilku ruchom myszki niemalże natychmiast możemy stać się domowymi ekspertami w sprawach finansów. Wystarczy porównać kilka tabelek, wyszukać niezbędne definicje i już wiemy co oferują nam konkretne banki i instytucje finansowe. Niemniej jednak, nawet najlepsza wiedza nie poparta doświadczeniem, szybko może nas doprowadzić do wielu pułapek finansowych. O ile przy mniejszych kredytach nic złego nam grozi, o tyle błędne decyzje dotyczące na przykład kredytów hipotecznych mogą nas wiele kosztować.

 

Czy istnieje zatem prosty sposób na zniwelowanie ryzyka podpisania niekorzystnej umowy kredytowej? Oczywiście, że tak. Idealnym rozwiązaniem dla wielu osób będzie skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Taki fachowiec doskonale porusza się po świecie finansów, wie jakie są aktualne promocje, i zna się na przepisach prawa bankowego. Zanim jednak udamy się do pierwszej lepszej osoby powinniśmy wiedzieć czym kierować się wybierając doradcę. Najważniejszą kwestią jest wykształcenie. Nie bójmy się zapytać jakie kwalifikacje ma osoba, która będzie zajmowała się naszymi finansami. Poza tym powinniśmy wybierać doradców, którzy na stałe współpracują z renomowanymi placówkami.

 

A jakie sprawy finansowe może załatwić za nas doradca? Przede wszystkim doradca finansowy, to ktoś kogo zadaniem będzie wyliczenie naszej zdolności kredytowej. Sami możemy nie dać rady, a gdy zdolność będzie już oszacowana, to łatwiej będzie szukać konkretnych kredytów. Poza tym nasz doradca może z nami omówić wszystkie wątpliwości związane z podpisywaną umową. Może nam doradzić, ale może także podpowiedzieć jak wynegocjować lepsze warunki. Jeżeli nie czujemy się na siłach, to skuteczny doradca może poprowadzić w naszym imieniu takie rozmowy. Dotyczy to zarówno kart kredytowych, kredytów gotówkowych jak i hipotecznych. Doradca finansowy może być skuteczny także wtedy gdy mamy już kredyty i gdy nie dajemy ich rady regularnie spłacać. Wtedy poszukanie dobrej konsolidacji lub refinansowania może nam bardzo pomóc.