PODZIEL SIĘ

Kto z nas może z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nigdy niczego w swoim życiu nie pożyczył? Płyta ulubionego artysty od przyjaciela, samochód od rodzica na wyjazd wakacyjny czy chociażby drobne od koleżanki z pracy, by kupić kawę w automacie – te mniejsze i większe pożyczki, bez względu na finansowy lub poza finansowy charakter, zwykle zwracamy szybko, okazując przy tym naszemu pożyczkodawcy wyrazy wdzięczności w postaci drobnego upominku. Ale co zrobić w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy gotówki, lecz nie chcemy obciążać finansowo naszych bliskich? Wówczas pomocna okazuje się szybka pożyczka, która pozwoli w dowolnym momencie sfinansować nasz wydatek. Sprawdźmy zatem, co powinniśmy o niej wiedzieć oraz na jaki cel najlepiej przeznaczyć uzyskane w ten sposób fundusze.

Szybkie pożyczki finansowe od instytucji pozabankowych zaciągane są na krótki okres, a następnie zwracane z „nawiązką”, czyli odsetkami. Pożyczanie jest bowiem rzeczą naturalną, zwłaszcza że codziennych potrzeb jest dużo, a nasze marzenia, plany czy zachcianki generują ich jeszcze więcej. – Pożyczki zaciągane są zazwyczaj na potrzeby niewielkich wydatków, a dzięki prostej i jasnej procedurze klienci chętnie z nich korzystają – wyjaśnia Sylwia Ambroziak, Dyrektor Zarządzający z firmy Friendly Finance Poland, operatora usługi Pozyczkomat.pl. – Pożyczkobiorcy cenią sobie szybkość, z jaką środki pojawiają się na ich koncie. Dzięki temu mogą w krótkim czasie zrealizować swoją potrzebę. Przekonajmy się zatem, na co możemy przeznaczyć pożyczone pieniądze.

Po pierwsze: elektronika i AGD

Pozabankowe instytucje pożyczkowe oferują zwykle pożyczki w wysokości od kilkuset do kilkudziesięciu złotych. Nie są to jednak kwoty, za które kupimy mieszkanie czy samochód prosto od dealera. Zazwyczaj za ich pomocą finansowane są zakupy przedmiotów, które poprawiają jakość naszego życia, czyli różnego rodzaju sprzęty elektroniczne i artykuły gospodarstwa domowego. Tablet, telewizor, ekspres ciśnieniowy czy zmywarka – to tylko nieliczne propozycje zainwestowania pożyczonych środków. Dzięki pożyczce sfinansujemy również usunięcie awarii sprzętów tego rodzaju (a jak wiemy, pozagwarancyjne naprawy serwisowe są drogie) czy po prostu wymienimy stary sprzęt, który już nie spełnia naszych oczekiwań.

Po drugie: podróże i wycieczki

Inną pozycją w codziennym budżecie człowieka są środki, które przeznaczamy na opłacenie urlopu, weekendowej wycieczki czy obozu wakacyjnego dziecka. Tego typu wyjazdy jednak nie zawsze są w zasięgu naszego portfela. Wówczas pożyczka może okazać się doskonałym wsparciem finansowym. Uzyskane fundusze możemy przeznaczyć na wykupienie przelotu po promocyjnej cenie, bilety wstępu, obiad w dobrej restauracji czy wakacyjne upominki dla bliskich. Będą one zatem świetnym uzupełnieniem zebranych na wyjazd oszczędności i pozwolą na pełne skorzystanie z wszelkich atrakcji.. Warto zauważyć, że pożyczka na wypoczynek to swoista forma inwestycji – po urlopie wracamy zrelaksowani, wypoczęci i gotowi do efektywniejszej pracy. A kto wie, czy dzięki temu w dalszej perspektywie nie zostaniemy nagrodzeni premią lub podwyżką?

Po trzecie: pasje i marzenia

Szybkie pożyczki docenią także ci, którzy chętnie inwestują w hobby lub po prostu chcą spełnić swoje marzenie. Rakieta do squasha, deska snowboardowa, kurs rysunku architektonicznego, a może warsztaty salsy? To małe, a jednak kosztowne rzeczy, dla których nie zawsze znajdzie się miejsce w naszym budżecie. Warto jednak w nie inwestować, gdyż właśnie to, co robimy i lubimy, mówi o nas najwięcej, kształtuje naszą osobowość i pozwala się nam spełniać. Jeśli nasze zarobki nie pozwalają na finansowanie naszych pasji, zaczerpnijmy pomocy niezależnej instytucji finansowej – satysfakcję odczujemy po pierwszym zjeździe na nowej desce czy po zajęciach z salsy.

Po czwarte: zachcianki i zakupy

Choć większość z nas racjonalnie planuje swój budżet i pilnuje wydatków, każdemu mogą zdarzyć się chwile słabości.. Która kobieta przejdzie obojętnie obok pięknej, wymarzonej torebki lub butów od projektanta? Który mężczyzna nie skusi się na kilkunastoletnią whisky albo smartfona najnowszej generacji? A który rodzic odmówi dziecku zakupu imponującego zestawu Lego lub chociażby nowej deskorolki? Te i inne zachcianki sprawiają, że nie możemy oprzeć się pokusie sprawienia przyjemności nie tylko sobie, ale i naszym bliskim. Z pomocą mogą nam przyjść nie tylko oszczędności, wsparcie finansowe partnera czy… oczekiwanie na promocje. Prostym i wygodnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku pożyczka przez Internet, gdyż gotówka pojawi się na naszym koncie w kilka minut i pozwoli dokonać zakupu nawet pod wpływem impulsu!