PODZIEL SIĘ

Internet to okno na współczesny świat. Sieć ma coraz większy wpływ na nasze życie. Nie jedno biuro ma niemal związane ręce, gdy występują problemy na łączach internetowych, Dzięki Internetowi utrzymujemy kontakty z innymi poprzez portale społecznościowe, czytamy blogi tematyczne, dzielimy się opiniami na forach. Warto jednak wiedzieć, że sieć internetowa daje nam wiele korzyści również w innych sferach naszego życia. Dziś sprawdzimy, w jaki sposób wpływa ona na nasze finanse.

Współcześnie trudno jest uciec od cyfryzacji, nawet jeśli tego bardzo chcemy. Coraz więcej codziennych obowiązków realizujemy za pomocą sieci, gdyż jest to szybkie i wygodne. Internet w domu, w pracy, w telefonie. Jak to się ma do sfery finansów?

Finanse online

Finanse w sieci to temat, który ciągle się rozwija. Pierwszym krokiem do cyfryzacji finansów było uruchomienie bankowości online. Na początku tylko nieliczne firmy mogły pochwalić się ofertą e-bankowości. Obecnie jest to standard. Przelewy bankowe wykonujemy kilkoma kliknięciami. Z biegiem czasu banki wprowadzały kolejne usługi dostępne przez Internet. Podstawą korzystania z usług bankowości jest założenie rachunku bankowego. Dawniej wiązało się to z kolejką w banku i „panią w okienku”. Obecnie – kilka kliknięć, umowa podpisana u kuriera i konto założone.

Zalety i nowe możliwości

Cyfryzacja sfery finansowej to przede wszystkim oszczędność czasu, duże możliwości i mnóstwo zalet. Oferta dostępna w sieci to przede wszystkim takie korzyści, jak:

  • Porównanie ofert – każdy bank czy instytucja finansowa prezentuje w Internecie swoje usługi. Dodatkowo, istnieje wiele narzędzi, jak np. porównywarki, które dają nam możliwość wglądu w kilka ofert jednocześnie. Możemy w ten sposób wybrać tę najlepszą. Na licznych forach internetowych można także poznać prawdziwe opinie oraz doświadczenia osób korzystających z danego produktu finansowego.
  • Mobilność – dotyczy przede wszystkim rozwoju bankowości w telefonach komórkowych. Możemy, np. wykonać pilny przelew, sprawdzić stan konta, gdziekolwiek się znajdujemy i mamy zasięg.
  • Nowoczesne produkty – wiele instytucji poszerza swoje dotychczasowe usługi o innowacyjne produkty dostępne tylko online. Przykładem mogą być pożyczki pozabankowe, czyli popularna szybka pożyczka przez Internet. Dzięki niej, przy minimum formalności można zdobyć nawet do kilku tysięcy złotych w przeciągu 10 minut. – Internet daje nam duże możliwości, jeśli chodzi o dotarcie do potencjalnego Klienta, aktualizację naszej oferty i szybkie działanie. Prowadzimy swoją działalność tylko w Internecie, dzięki czemu Klienci mają dostęp do naszych usług 24h na dobę. – informuje Sylwia Ambroziak, Dyrektor Zarządzający z firmy Friendly Finance Poland, operatora usługi Pozyczkomat.pl.
  • Kontrola finansów – mamy dostęp do swoich kont i usług o każdej porze, dzięki czemu możemy na bieżąco kontrolować swoje finanse. Jest to doskonałe wsparcie, szczególnie dla domowego budżetu.

Finanse szyte na miarę

Korzystanie z usług finansowych w Internecie to nic nadzwyczajnego dla tych, którzy są zapoznani z nowoczesną technologią. Ci, którzy dopiero poznają potencjał Internetu, powinni być świadomi jego licznych zalet i możliwości. Finanse to dla wielu osób trudny temat, a także ważna część życia każdego z nas. Decydując się zatem na skorzystanie z usług finansowych należy dokładnie analizować oferty i wybrać tę, która idealnie pasuje do możliwości naszego portfela.