PODZIEL SIĘ

W świecie kredytów: na czym polega konsolidacja?

Coraz większa grupa Polaków żyje na kredyt, a osób zadłużonych w kilku bankach jednocześnie przybywa z miesiąca na miesiąc. Ich spłacanie często okazuje się poważnym problemem. Jak poradzić sobie z własnymi długami? Jak zmniejszyć wszelkie niedogodności związane z ich spłatą?

Skąd to zadłużenie?

Awaryjna sytuacja i brak oszczędności – takie zestawienie sprawia, że większość Polków sięga po kredyt Eurobank jest jedną z tych placówek, do których zgłaszają się Polacy w problemowych sytuacjach. Jakich? Awaria samochodu, konieczność zakupienia nowego sprzętu AGD lub inna sytuacja losowa, która wiąże się z niespodziewanymi wydatkami. Problemem jest fakt, że Polacy takich kredytów zaciągają coraz więcej, korzystając z usług różnych banków. Efekt? Kilka kredytów spłacanych jednocześnie. Zjawisko takie wiąże się z innymi problemami, które potrafią poważnie uprzykrzyć życie.

Gdy kredyty stają się problemem

Dla wielu osób już jeden kredyt staje się poważnym problemem. Kwota, którą co miesiąc trzeba wpłacić w stosownym terminie oraz przestrzeganie tych terminów potrafią sprawić wiele kłopotów i tym, którzy zadłużeni są tylko w jednym banku. Cóż mają powiedzieć ci, którzy kredyty zaciągnęli w kilku placówkach? Dla nich problemem jest przede wszystkim zachowanie kontroli nad terminami spłat, a konieczność opłacania kilku rat kredytowych jednocześnie sprawia, że z wypłaty na życie pozostaje już niewiele. Co zaleca się tym, którym spłacane zobowiązania utrudniają normalne funkcjonowanie? O dziwo najbardziej polecanym rozwiązaniem staje się tu zaciągnięcie kolejnego kredytu…

A może konsolidacja?

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym zjawiskiem, dzięki którym banki mogą ułatwić klientom spłatę różnych zadłużeń. Zasady takiej pożyczki są proste. Klient, który spłaca kilka kredytów jednocześnie przenosi je do jednego banku. Tu drobne pożyczki i mniejsze kredyty zostają zamienione w jeden, większy kredyt. Zalety? Z kilku rat powstaje jedna ze składką taką, która nie utrudnia klientowi normalnej egzystencji. Taki kredyt ostaje rozłożony wprawdzie na wiele lat, dzięki temu jednak staje się zobowiązaniem łatwiejszym do spłacenia. Często banki udzielają takich kredytów na okres nawet 40 lat. Przy kredycie konsolidacyjnym warto zwrócić uwagę nie tylko na kwotę, do której można się zadłużyć. Warto też sprawdzić jakich zabezpieczeń wymaga bank oraz jaka forma zabezpieczenia jest najkorzystniejsza. Opcją najbardziej popularną jest kredyt z zabezpieczeniem w postaci hipoteki. Zazwyczaj oprocentowanie takiej formy konsolidacji jest znacznie tańsze, niż kredyt gotówkowy przyznawany tym, którzy nie mogą pochwalić się zabezpieczeniem w postaci nieruchomości.

Oferty banków oferujących konsolidację kredytów są dość zróżnicowane. Takie rozwiązanie posiada obecnie wiele placówek, jak dobrze znany Eurobank Opinie na temat poszczególnych kredytów konsolidacyjnych można znaleźć zarówno w internetowych porównywarkach, jak i w prasie branżowej. To dzięki nim można wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.