PODZIEL SIĘ

Kierowanie własną firmą wymaga poważnego wkładu pieniężnego. Mnóstwo biznesmenów nie mając finansów na zakup potrzebnych maszyn lub samochodu służbowego, albo zaciąga pożyczki na rzecz firm, bądź decyduje się na leasing dla firm. Czym jest taki leasing, skoro osiąga tak mnóstwo zwolenników?

Jest to niezwykle fascynująca postać opłacania pożądanych obiektów leasingu. Zdołają to być oczywiście samochody bądź maszyny a dodatkowo inne urządzenia potrzebne do kierowania firmy. Na skutek leasingu zdołamy czerpać profity z nowego sprzętu bądź auta przy minimalnym zaangażowaniu środków prywatnych. Osobisty dysponowany kapitał możemy przekazać na inne cele, jakich bezsprzecznie nie brakuje w poprawnie prosperującej firmie.

Leasing dla firm skierowany jest zarówno dla jednoosobowych podmiotów gospodarczych jak również spółek cywilnych oraz spółek prawa handlowego. W leasingu firmowym, leasingodawca to strona finansująca dane przedmioty. Aż do końca umowy leasingowej właśnie leasingodawca jest posiadaczem obiektu leasingu. Wyróżniamy dwa modele leasingów firmowych – leasing operacyjny oraz finansowy. Największy popyt leasingiem firmowym dotyczy leasingu samochodowego. Leasing taki dotyczy zarówno nowiutkich jak plus używanych aut.

Czas leasingowania wynosi około 60 miesięcy. Aby otrzymać leasing firmowy, należałoby zadbać o stosowne dokumenty. Jest to między innymi dowód potwierdzający rejestrację przedsiębiorstwa, dowód osobisty, NIP, REGON, potwierdzenie o braku zalegania wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Skarbowych oraz deklaracje PIT i CIT.

Źródło: Jakie dokumenty potrzebne do leasingu – piotr1234