PODZIEL SIĘ

Leasing samochodowy najpopularniejszych sposobów finansowania

Autorem artykułu jest Piotr Świniarski

Leasing samochodowy jest jednym z najbardziej popularnych metod na sfinansowanie pojazdu do firmy. Przedsiębiorcy nie chcąc angażować swoich własnych środków coraz częściej decydują się na leasing samochodowy.

Przedsiębiorcy, którzy nie chcą angażować swojego kapitału w zakup samochodu firmowego decydują się na leasing samochodowy, który jest jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania takiego zakupu. W tego typu leasingu, leasingobiorcą może być zarówno jednoosobowa firma jak również spółka cywilna czy spółka prawa handlowego.

Niektóre firmy leasingowe oferują leasing dla nowo powstałych podmiotów gospodarczych, jednakże większość z nich wymaga potwierdzenia istnienia na rynku kilku miesięcy. Okres leasingu na samochód trwa od 12 do nawet 84 miesięcy. Możemy leasingować zarówno nowe jak i używane samochody. Firmy leasingowe akceptują samochody zakupione w komisach, u dealerów oraz w firmach, które dokonują okazjonalnej sprzedaży. Leasing samochodowy obejmuje samochody osobowe i dostawcze. Zanim jednak zdecydujemy się na leasing samochodowy warto poznać podstawowe zasady, od których zależy jego otrzymanie. Leasingobiorca powinien przedłożyć firmie leasingowej odpowiednią dokumentację, w postaci dokumentów potwierdzających rejestrację firmy, dowód osobisty, NIP, REGON, zaświadczenie o braku zalegania wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Skarbowych.

Musimy także przygotować deklaracje PIT i CIT, na podstawie których zostanie sprawdzony nasz dochód za ostatni rok. Warto również zastanowić się na rodzajem leasingu, gdyż zazwyczaj mamy do dyspozycji operacyjny i finansowy. Różnica między tymi leasingami polega na tym, która ze stron umowy leasingowej będzie dokonywać amortyzacji samochodu.

Leasing samochodowy

Leasing na samochód

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl