PODZIEL SIĘ

Jeśli zakładasz nową firmę musisz podjąć wiele decyzji, które w przyszłości ciężko będzie zmienić. Dlatego każdy wybór powinieneś dokładnie przemyśleć, by był jak najlepszy dla Twojej firmy. Mowa m.in. o koncie dla firmy, gdyż na początku prowadzenia działalności finanse są najważniejsze.

Nawet niewielkie kwoty w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw na początku istnienia firmy mają znaczenie. Młody przedsiębiorca liczy się z każdą złotówką, by móc pozyskać środki na nowe inwestycje, dlatego chce, by rachunek był nie tylko funkcjonalny, ale i bezpłatny.

Taki przedsiębiorca nie potrzebuje dodatkowych usług jak w przypadku większych firm czy korporacji, jest w stanie zadowolić się podstawowymi funkcjami, jakie oferuje im bank. Mowa m.in. o dostępie do konta przez Internet, bezpłatnych przelewach wewnętrznych, zewnętrznych i do urzędów.

Jak już wcześniej wspomniano, banki proponują również inne usługi do konta firmowego poza podstawowymi, jak prowadzenie rachunku. Od jakiegoś już czasu w ramach rachunku można skorzystać z porady i opieki prawnika, z usług i rady księgowej oraz kadrowej. Dodatkowo bank zaproponuje opiekę indywidualną doradcy bankowego. Wszystkie te usługi są niezwykle przydatne i znacząco potrafią ułatwić prowadzenie firmy, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Prowadzenie rachunku z różnymi „dodatkami” nie jest tanie, miesięcznie może wynieść nawet kilkaset złotych, co dla nowej firmy na pewno nie jest atrakcyjną ofertą. Banki jednak prześcigają się w coraz to nowych propozycjach dla klientów biznesowych, więc istnieje możliwość, że niedługim czasie ceny ich usług będą bardziej konkurencyjne, jeśli chodzi o konto dla firm.

Źródło: Nowoczesne konto firmowe – ekdeoechemode