PODZIEL SIĘ

W naszym państwie nie brakuje firm funkcjonujących w sektorze budowlanym, jakie proponują wszelkiego rodzaju usługi remontowe i ogólnobudowlane. Żeby móc rzetelnie jak również fachowo wykonać jakąś budowę albo zrealizować naprawę budynku czy też mieszkania, każdy właściciel korporacji ogólnobudowlanej powinien mieć dostęp do wysokiej jakości maszyn budowlanych.

Na nieszczęście, nie każdego stać na ich kupno. Świetnym rozstrzygnięciem z tej ciężkiej sytuacji jest bez wątpliwości, niezmiernie cieszący się popularnością w naszym państwie, leasing maszyn budowlanych. Nie ulega żadnej kwestii, że leasing maszyn jest korzystniejszy, aniżeli kupno za gotówkę czy też zdobycie kredytu. Korzystne warunki leasingu maszyn budowlanych, są zachętą dla dużej ilości przedsiębiorców, w tym także spółek z dziedziny ogólnobudowlanej a także osób prywatnych do korzystania z tej formy finansowania kupna maszyn i sprzętów.

Do dodatkowych plusów leasingu maszyn jest zaliczać system rat sezonowych, jakie spłacamy w okresach największej aktywności przedsiębiorstwa oraz dodatkowo sposobność odliczenia podatku VAT. By móc zainteresować się leasingiem, każdy przedsiębiorca musi zadbać o przedstawienie odpowiednich dokumentów. Są to m.in dokumenty potwierdzające zarejestrowanie przedsiębiorstwa, REGON, zaświadczenie z urzędu skarbowego o braku zaległości, jak i również deklaracje PIT czy CIT.

Źródło: Leasing maszyn budowlanych – piotr11

10 KOMENTARZE

  1. Wszystko zależy od sytuacji, ale w moim wypadku brałem kredyt. Kupowałem stare maszyny do lodów, ale działające, z Włoch, Niemiec, Szwajcarii. Gdy pytałem, bardziej formalnie id la zorientowania się w temacie o możliwy leasing, kręcili głowami. Gdyby sprzęt był nowy, to nawet chętnie. Jedyna opcja sfinansowania kupna starszych maszyn jest kredyt, leasingodawcy nie chcą się w to po prostu bawić.

  2. Warto też wziąć pod uwagę różne opcje i trudne czasy. Jak nie spłacisz rat leasingowych, to jak się towarzystwo wkurzy, to sprzęt ci po prostu zabierze, będziesz siedział z długiem, bez sprzętu i ze złą opinią na przyszłość. Jak nie zapłacisz kredytu, to będą ci co najwyżej windykować kwotę długu, ale sprzęt nadal będziesz miał. Niby niuans, ale jak dla płynności działania firmy może mieć kluczowe znaczenie.

  3. Czy to samo dotyczy maszyn rolniczych? Czy w tym wypadku leasing to nic innego jak po prostu wypożyczenie maszyny na jakiś czas? Czy to się różni od pożyczenia sprzętu od znajomego rolnika, na zasadzie wzięcia maszyny na kilka dni i odpowiednią zapłatę za to?

  4. Wszystko fajnie pięknie, ale pokaz mi towarzystwo leasingowe, które zrobi ci raty na powiedzmy 10 lat? Znasz takie? Bo ja nie, masz max 50-60 miesięcy, by wszystko opłacić. Jak będziesz miał zdolność kredytową, to bank ci kasę nawet na 10 lat, więc rata miesięczna będzie o wiele niższa niż rata leasingowa.

  5. Ale o czym tu w ogóle mówić. Powiedzmy, że musisz kupić sprzęt, auta czy cokolwiek za milion złotych, a prowadzisz małą firmę. Przecież jak weźmiesz kredyt na milion i kupisz te maszyny (o ile prowadząc małą firmę w ogóle go dostaniesz), to masz tak obciążoną zdolność kredytową na wiele miesięcy, że jak przyjdzie co do czego, nie dostaniesz już żadnego kredytu.

    • Dobrze sprzedasz towar, albo zainwestujesz, albo wpłyną zaległości od kooperantów i już masz kasę na spłacenie kredytu i (znów) czyste konto. Szybko i konkretnie, możesz też już brać kredyt na inne cele. A jak chcesz,w razie przypływu gotówki spłacić wszystkie raty leasingowe? Nie masz takiej opcji, musisz spłacać miesiąc po miesiącu.

  6. Musicie sami sobie policzyć, jaka wersja leasingu jest dla was najkorzystniejsza. Trzeba przeliczyć kwestie VAT-owskie, amortyzacje itd. Poza tym w leasingu finansowym, płacisz ostatnią ratę i stajesz się właścicielem sprzętu, w wielu firmach o to właśnie chodzi, żeby dojść do pełnej własności jak najmniejszym kosztem.

  7. Ktoś może wskazać, w których firmach leasingowych można na korzystnych warunkach wziąć w leasing maszyny budowlane? Myślę tu na przykład o koparce do kopania rowów telekomunikacyjnych. Czy ich oferty różnią się, czy są jakieś wyspecjalizowane właśnie w sprzęcie budowlanym?

  8. Leasing to podstawa działań polowy firm w mojej branży. Nie wyobrażam sobie, by każda mała firma czy podwykonawca miał kupować na stałe maszyny budowlane. Nie raz jest tak, że pewna praca wymaga szczególnego typu maszyny czy urządzenia. Albo masz zaprzyjaźnioną firmę, która akurat to ma i pożyczy, albo lecisz do leasingodawcy. Nawet jak pożyczysz na kilkanaście dni i zapłacisz, to i tak wyjdziesz na swoje.