PODZIEL SIĘ

Gdy decydujemy się na wybór oprogramowania do naszej firmy, powinniśmy się decydować na rozwiązania, które w jak największym stopniu są dopasowane do naszej firmy. Wybierając programy komputerowe powinniśmy przede wszystkim określić nasze potrzeby. W przypadku wielu małych firm nie jest konieczne korzystanie z bardzo zaawansowanych, komercyjnych, a co za tym idzie bardzo drogich programów.

Możemy decydować się na najprostsze programy, które są znacznie tańsze, a w wielu przypadkach możemy korzystać z ich darmowych wersji. Obecnie równie ważne jest, by możliwe było korzystanie z programów na różnych urządzeniach, a także z wykorzystaniem Internetu. W ten sposób znacznie zwiększamy zakres miejsce w jakich możliwe jest korzystanie z danego oprogramowania. Darmowe wersje programów bardzo często nie mają odpowiednich aktualizacji. W takim przypadku musimy liczyć się nawet po krótkim czasie, że będziemy musieli zmienić taki program na nowy.

To powoduje oczywiście konieczność dostosowania się do korzystania z całkowicie nowych funkcji w nowo pozyskanym programie. Jeśli mamy odpowiednio duże umiejętności w zakresie korzystania z komputera nie powinniśmy mieć problemów z takim dostosowaniem się do korzystania z nowych funkcji w nowym programie. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim oprogramowania związane z prawnymi rozwiązaniami, jak programy do księgowości, czy program do faktur.

W takim przypadku wszelkie zmiany w prawie powodują konieczność zmiany oprogramowania lub wprowadzenia aktualizacji, tak by program był zgodny z nowymi rozwiązaniami. W przypadku, gdy kupujemy program płatny dobrze jest sprawdzić, czy możemy korzystać z takich aktualizacji do kupowanego przez nas oprogramowania. Bardzo często tanie programy mają bardzo drogie aktualizacje. W takiej sytuacji bardzo często zakup aktualizacji może być dla nas całkowicie nieopłacalny. Program bez aktualizacji nie będzie natomiast dawał nam możliwości dalszego z niego korzystania. Na możliwość korzystania z aktualizacji warto zwrócić uwagę również przy wykupywaniu jedynie licencji na dany program.

Źródło: Jak wybrać dopasowany do naszej firmy program do faktur? – Magdaq

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo trafne uwagi. To prawda, że wersji darmowych często nie można aktualizować. Lepiej więc zainwestować trochę pieniędzy, ale mieć w pełni działający program. Osoby niezdecydowane mogą skorzystać z wersji demo różnych programów i przekonać się czy mają one wszystkie potrzebne opcje.