Jak wybrac dopasowany do naszej firmy program do faktur?

Cze 29, 12 Jak wybrac dopasowany do naszej firmy program do faktur?

Gdy decydujemy się na wybór oprogramowania do naszej firmy, powinniśmy się decydować na rozwiązania, które w jak największym stopniu są dopasowane do naszej firmy. Wybierając programy komputerowe powinniśmy przede wszystkim określić nasze potrzeby. W przypadku wielu małych firm nie jest konieczne korzystanie z bardzo zaawansowanych, komercyjnych, a co za tym idzie bardzo drogich programów.

Możemy decydować się na najprostsze programy, które są znacznie tańsze, a w wielu przypadkach możemy korzystać z ich darmowych wersji. Obecnie równie ważne jest, by możliwe było korzystanie z programów na różnych urządzeniach, a także z wykorzystaniem Internetu. W ten sposób znacznie zwiększamy zakres miejsce w jakich możliwe jest korzystanie z danego oprogramowania. Darmowe wersje programów bardzo często nie mają odpowiednich aktualizacji. W takim przypadku musimy liczyć się nawet po krótkim czasie, że będziemy musieli zmienić taki program na nowy.

To powoduje oczywiście konieczność dostosowania się do korzystania z całkowicie nowych funkcji w nowo pozyskanym programie. Jeśli mamy odpowiednio duże umiejętności w zakresie korzystania z komputera nie powinniśmy mieć problemów z takim dostosowaniem się do korzystania z nowych funkcji w nowym programie. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim oprogramowania związane z prawnymi rozwiązaniami, jak programy do księgowości, czy program do faktur.

W takim przypadku wszelkie zmiany w prawie powodują konieczność zmiany oprogramowania lub wprowadzenia aktualizacji, tak by program był zgodny z nowymi rozwiązaniami. W przypadku, gdy kupujemy program płatny dobrze jest sprawdzić, czy możemy korzystać z takich aktualizacji do kupowanego przez nas oprogramowania. Bardzo często tanie programy mają bardzo drogie aktualizacje. W takiej sytuacji bardzo często zakup aktualizacji może być dla nas całkowicie nieopłacalny. Program bez aktualizacji nie będzie natomiast dawał nam możliwości dalszego z niego korzystania. Na możliwość korzystania z aktualizacji warto zwrócić uwagę również przy wykupywaniu jedynie licencji na dany program.

Źródło: Jak wybrać dopasowany do naszej firmy program do faktur? – MagdaqAkcja: "Do Barcelony po zdrowie"


Wszystkie szczegóły tutaj.

1 Komentarz

  1. Bardzo trafne uwagi. To prawda, że wersji darmowych często nie można aktualizować. Lepiej więc zainwestować trochę pieniędzy, ale mieć w pełni działający program. Osoby niezdecydowane mogą skorzystać z wersji demo różnych programów i przekonać się czy mają one wszystkie potrzebne opcje.

Napisz Komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.