PODZIEL SIĘ

Według szacunków KRD nawet 86% polskich przedsiębiorstw skarży się na problemy z terminowym opłacaniem faktur przez kontrahentów. W takiej sytuacji z pomocą spieszy profesjonalna windykacja należności oferowana przez coraz większą liczbę podmiotów, działających na polskim rynku. Jakie formy windykacji można wyróżnić? Która z nich jest najbardziej skuteczna?

Twój kontrahent spóźnia się z płatnością za fakturę? Nie pomagają ponaglające telefony oraz maile? W obliczu takiego problemu warto skorzystać z usług firm, profesjonalnie zajmujących się windykacją należności. Przedstawiamy najskuteczniejsze metody dochodzenia wierzytelności.

Windykacja polubowna, sądowa i terenowa

Pierwszy rodzaj windykacji obejmuje działania, mające skłonić dłużnika do oddania należności – firma wysyła wezwania do zapłaty w postaci listów, e-maili, prowadzi negocjacje telefoniczne i stara się przekonać kontrahenta do dobrowolnego opłacenia zaległych faktur. Drugi rodzaj windykacji wdrażany jest, kiedy pierwszy nie przynosi spodziewanych rezultatów. Windykacja sądowa polega na prowadzeniu postępowania w trybie nakazowym lub zwykłym cywilnym, czasem konieczne jest wydanie europejskiego nakazu zapłaty. Z kolei windykacja terenowa to nic innego jak prowadzenie negocjacji bezpośrednio z dłużnikiem – najczęściej w miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej.

Egzekucja komornicza – ostateczność czy jedyny sposób na odzyskanie pieniędzy?

W niektórych przypadkach należy rozważyć skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego. Prawo daje wierzycielom skuteczne narzędzia, pozwalające na dochodzenie swoich roszczeń w sądzie. Firmy, oferujące pomoc w odzyskaniu pieniędzy bardzo często zapewniają swoim klientom nie tylko reprezentację adwokata w postępowaniu egzekucyjnym, ale także stały kontakt z komornikiem sądowym oraz przekazanie mu aktualnych danych na temat stanu majątkowego dłużnika. Współpraca z profesjonalną firmą bardzo ułatwia windykację należności i sprawia, że postępowanie egzekucyjne jest bardziej skuteczne. Zastanawiasz się, który sposób postępowania wybrać? Już teraz wejdź na stronę www.fluence.com.pl i sprawdź, co może Ci zaoferować firma windykacyjna Fluence Finance.