PODZIEL SIĘ

Coraz popularniejsze staje się świadome podchodzenie do budżetu domowego. Polega to przede wszystkim na tym, że ludzie dokładnie pilnują, na co wydają pieniądze, ponieważ wiedzą, że jedynie tym sposobem będą w stanie cokolwiek zaoszczędzić. Płacenie rachunków to podstawa, dlatego mimo, że jeszcze jakiś czas temu spory odsetek Polaków miał z tym problem, to w tej chwili zmienia się to na plus. Warto zatem zaznajomić się ze sposobami dzięki jakim można będzie o wiele lepiej prosperować aniżeli dotychczasowo.

Cykliczne opłacanie rachunków

Podstawą do tego, by bez trudu operować własnymi finansami jest cykliczne opłacanie rachunków. Już na początku miesiąca dobrze będzie sprawdzić, ile mamy do zapłaty i w jakich miejscach. Czynsz, media, usługi dodatkowe, z których korzystamy na co dzień. Takie rzeczy musimy mieć pod kontrolą. Muszą o tym zwłaszcza pamiętać osoby, które dotychczasowo miały problemy z dopilnowaniem płatności i którym nie zawsze wystarczyło pieniędzy na koniec miesiąca. Kiedy tylko osoba taka dostaje wypłatę, musi dokładnie rozpisać, na jakie cele i ile pieniędzy ma przeznaczyć. Na tej podstawie lepiej będzie jej później ocenić, czy wszystko zrobiła. Same rachunki to nie wszystko i najczęściej należy uwzględnić również dodatkowe opłaty, na przykład te, które związane są z edukacją dzieci. W momencie, w którym wszystko zostanie opłacone dokładnie będziemy widzieć, jaką sumą pieniędzy operujemy. I to sprawi, że łatwiej zaplanujemy zbliżający się tydzień.

Regulowanie płatności w jednym miejscu

Same płatności dobrze będzie opłacać w jednym miejscu, gdyż to zmniejszy ryzyko wystąpienia chaosu. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby opłata dokonywana w banku, aczkolwiek jeśli ma się tylko możliwość – to warto wykorzystywać rozwiązania mobilne. Wówczas, bez wychodzenia z domu można opłacić wszystkie zobowiązania. Takim serwisem jest bm.pl, czyli Blue Media. Pozwala zarządzać płatnościami w jednym miejscu. Wystarczy uzupełnić swoje dane, wpisać nazwy podmiotów do opłacenia, a także pobrać dane od tych dostawców. O terminach płatności będzie się informowanym na bieżąco, poprzez e mail bądź sms. Taka usługa pozwoli zaoszczędzić czas przeznaczony na dokonywanie opłat, a także nie dopuści do przekroczenia terminu wpłaty. Wszystkie płatności dostępne będą na wskazanych przez siebie urządzeniach mobilnych.