PODZIEL SIĘ
Ein Taschenrechner und verschiedene Statistiken beim Berechnen von Bilanz, Umsatz und Gewinn.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych to zadanie niezwykle ważne i obciążone dużą odpowiedzialnością. Nieznajomość odpowiednich ustaw oraz czynności administracyjnych z tym związanych mogą prowadzić nie tylko do złego funkcjonowania firmy, ale również poważnych problemów z prawem. Duże przedsiębiorstwa najczęściej zatrudniają własne zespoły księgowych, dla mniejszych rozsądną alternatywą jest skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego. W wyborze takiego usługodawcy warto kierować się nie tylko jego renomą, ale również zakresem usług, które oferuje.

Bądź na bieżąco

Dla efektywnego zarządzania firmą niezwykle istotne jest posiadanie bieżących informacji na temat stanu finansów firmy. Zlecając obsługę rachunkową zewnętrznemu biuru rachunkowemu powinniśmy brać pod uwagę, czy oferuje ono swoim klientom stałą aktualizację tego typu danych. Business Mind jest wyjątkową na polskim rynku firmą zajmującą się rachunkowością podatkową – umożliwia ona obsługiwanym przez siebie podmiotom bieżącą kontrolę należności i zobowiązać, konsultacje finansowe, kontrolę dokumentów i natychmiastowe zgłaszanie nieprawidłowości, informację o aktualnych zmianach w prawie podatkowym dotyczących przedsiębiorstwa i wiele innych usług. Tym, co ją wyróżnia to bardzo łatwy dostęp do powyższych danych – każdy klient może je monitorować za pośrednictwem internetu.

Profesjonalizm gwarancją bezpieczeństwa

Prowadzenie księgowości wymaga odpowiedniego wykształcenia, znajomości prawa i procedur administracyjnych oraz bardzo dużej rzetelności. Błędy popełniane w tym zakresie mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, ich ciężar w pierwszej kolejności spada na podmiot, które dotyczą rozliczenia, nie zaś na firmę, której zlecono prowadzenie rachunków. Aby się zabezpieczyć przed takimi niespodziankami podczas wyboru biura rachunkowego należy zwrócić uwagę, jak długo dane biuro funkcjonuje na rynku, ilu posiada klientów oraz sprawdzić jego poziom ponoszenia odpowiedzialności za nieprawidłowości w rozliczeniach.

Biuro Business Mind oferuje swoim klientom duże bezpieczeństwo w prowadzeniu księgowości, posiada kadrę bardzo dobrze wykształconych specjalistów i jest gotowa ponieść odpowiedzialność za ewentualne błędy. Jest ponadto objęta stosunkowo wysokim ubezpieczeniem od działalności cywilnej, zatem jej usługi będą z pewnością dobrym wyborem dla każdego małego i średniego przedsiębiorstwa.