PODZIEL SIĘ

Technologiczne nowinki już na stałe wkroczyły w naszą codzienność. Nikogo nie dziwią już funkcjonalne telefony komórkowe, proste w obsłudze tablety czy sieci Wi-Fi dostępne na każdym kroku. Niezwykle szybko przyzwyczajamy się do takich rozwiązań i nie wyobrażamy sobie bez nich normalnego funkcjonowania.

I tak na przykład jeszcze kilka lat temu rzeczą oczywistą było noszenie przy sobie gotówki na niezbędne wydatki. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej i zamiast banknotów częściej operujemy wirtualnym pieniądzem.

Idąc na mniejsze lub większe zakupy niemalże wszędzie możemy zapłacić kartą. Mało tego w wielu sklepach płatności możemy dokonać w sposób zbliżeniowy, a nawet możemy do tego wykorzystać swój telefon. Jak się okazuje Polacy bardzo chętnie korzystają z tej możliwości, jesteśmy liderem z pośród wielu europejskich państw. Tak zwana technologia NFC, to sporo korzyści, bezpieczeństwo i przede wszystkim wygoda. Nie musimy nosić ze sobą portfela i kart płatniczych. Wystarczy przed wyjściem z domu doładować wirtualne konto już można zapłacić telefonem. Co bardzo istotne płacenie telefonem może się odbywać wszędzie tam gdzie możliwa jest klasyczna płatność zbliżeniowa. Sklepy i punkty obsługi nie muszą być wyposażone w żadne dodatkowe urządzenia.

Biorąc pod uwagę wygodę i powszechność takiego rozwiązania nie można także zapominać o innych metodach płatności, które królują na przykład w internecie. Teraz robiąc zakupy często wybieramy wygodny system płatności i nie musimy się martwić, że nasza wpłata gdzieś utknęła. Tak zwane szybkie przelewy przydają się także wtedy, gdy chcemy z pominięciem sesji księgowania wysłać dla kogoś przelew. Wystarczy wtedy znaleźć odpowiedni system, który prowadzi takie usługi i za jego pośrednictwem przelać pieniądze bliskiej osobie. Wpłata już po kilku minutach zostaje zaksięgowana na koncie odbiorcy. Oczywiście za taką opcję będziemy musieli dodatkowo zapłacić, ale są to zazwyczaj drobne kwoty.

Wszystkie nowoczesne płatności sprawiają, że w prosty i wygodny sposób na wyciągnięcie ręki mamy liczne produkty i usługi.

Zobacz także: Płatność przez internet opłaca się co raz bardziej