PODZIEL SIĘ

Jakie szanse niesie ze sobą program Rzetelna Firma

Już od czterech lat firmy mogą uczestniczyć w programie, dzięki któremu potwierdzają swoją wiarygodność i wypłacalność. Rzetelna Firma, to program, który jest patronowany przez Krajowy Rejestr Długów. Uczestnicy programu otrzymują certyfikaty poświadczające posiadanie płynności finansowej i brak zaległości w ZUSie czy Urzędzie Skarbowym.

W ramach programu Rzetelna Firma można uzyskać Certyfikaty Rzetelności ważne przez 30 dni oraz Złote Certyfikaty Rzetelności, które są rozdawane corocznie na wielkich galach. Prestiżowe wyróżnienia zyskują popularność, ponieważ stanowią świetny sposób na promocję firmy w Internecie. Uzyskanie Certyfikatu Rzetelności jest darmowe, a za reklamy i marketing trzeba słono płacić. Firmy, które szczycą się posiadaniem certyfikatów mogą liczyć na powodzenie w kontaktach z kontrahentami oraz konsumentami. Umacnianie marki, budowanie zaufania do firmy, a także większe szanse na wygraną czy przetargu, to jedne z zalet certyfikatów.

Rozwój małych firm

Spore zainteresowanie programem Rzetelna Firma jest uzasadnione z pozycji małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy, które zatrudniają do 20 osób i mają niewielki kapitał zakładowy, nie mogą pozwolić sobie na transakcje z niesprawdzonym kontrahentem. Brak ostrożności w interesach doprowadza do upadku ponad połowę małych przedsiębiorstw.

Sprawdź czy firma jest uczciwa

Program Rzetelna Firma umożliwia weryfikację rzetelności podmiotów gospodarczych 24 godziny na dobę. Wystarczy odwiedzić stronę internetową danej firmy, znaleźć baner Rzetelna Firma , kliknąć na niego i pobrać certyfikat. Prostota, przejrzystość i ogólna odstępność tej funkcji pozwoliła ustrzec się przed niewłaściwym ulokowaniem środków niejednemu przedsiębiorcy.

Chcę uczestniczyć w programie Rzetelna Firma

Właściciele firm, którzy pragną dołączyć do programu muszą wyrazić zgodę na stałe monitorowanie sytuacji finansowej i prawnej przez Krajowy Rejestr Długów. Tym samym, podpisują się pod kodeksem etyki biznesowej, który podkreśla wagę szacunku wobec konsumentów i pracowników.

Bliższe informacje na temat programu, znajdą Państwo na stronie rzetelnafirma.pl