PODZIEL SIĘ

Od kilku miesięcy popularność w Polsce zyskuje kilka kont bankowych, oferujących tzw. usługę „cashback”. Usługa ta umożliwia odzyskanie nawet kilku procent poniesionych kosztów za zakupy w internecie. Jak działa ta usługa i czy rzeczywiście warto założyć konto internetowe ze zwrotem za zakupy?

Jak Działa Usługa Cashback I Czy Rzeczywiście Można Otrzymać Zwrot Pieniędzy Za Zakupy?

Usługa „cashback”, czyli zwrotu pieniędzy za zakupy w internecie z powrotem na nasze konto bankowe ma bardzo prostą zasadę działania. Pod koniec każdego miesiąca, w terminie ustalonym przez bank (najczęściej jest to okres pomiędzy 1 a 10 dniem miesiąca) bank przelewa określoną procentowo kwotę uzyskaną za zakupy, jakich dokonaliśmy w sieci (bądź też w sklepach stacjonarnych).

Najpopularniejszym kontem ze zwrotem pieniędzy jest konto Alior Sync, którego operatorem jest Alior Bank. Alior Sync, praktycznie od początku swojego istnienia oferuje zwrot 5% za zakupy na Allegro.pl oraz w innych miejscach w sieci.


Także inne banki włączają usługę „cashback” na swoich kontach osobistych. Należy spodziewać się, że w najbliższym czasie nie tylko Alior będzie oferował zwrot gotówk za zakupy, ale także konta bankowe Inteligo, DBNet i inne konta bankowe w Polsce.

Ile Płacimy Za Konto Osobiste Ze Zwrotem Gotówki Za Zakupy?

Jedyne na chwilę obecną konto Alior Sync jest póki co darmowe. Jeśli wpłacamy na rachunek osobisty nasze wynagrodzenie i aktywnie korzystamy z konta, to nie tylko nie zapłacimy za nie żadnej opłaty miesięcznej, ale także możemy uzyskać zwrot części poniesionych wydatków.

Należy jednak pamiętać, że zwrot pieniędzy za zakupy odnosi się tylko do zakupów internetowych. Usługa „cashback”, póki co, nie działa w supermarketach i innych miejscach, gdzie moglibyśmy zapłacić naszą kartą debetową.

Źródło: Jak działają konta ze zwrotem gotówki za zakupy? – Jakub Refer